Wszystko, czego potrzebujesz

Wydawnictwo: Muza
9788373191822

Zadziwiające studium ludzkiej słabości. Sfrustrowany i przerażony swoimi dokonaniami pisarz Nathan Staples przenosi się na niewielką wyspę. Jego siłą napędową w życiu jest miłość do żony, która od niego odeszła, i córki, której nie widział od piętnastu lat.

Karkam | 2013-01-25
Przeczytana: 23 stycznia 2013

Nathan jest popularnym pisarzem, które wraz z grupą przyjaciół, tworzy fundację związaną z literaturą i zamieszkuje na niewielkiej wyspie. Po wielu latach postanawia sprowadzić córkę, która wychowywana przez wujków, nie ma pojęcia o istnieniu ojca. Pod przykrywką fundacji dla młodych talentów. Nathan zostaje nauczycielem Mary i razem z nią wędruje pod trudnym świecie pisarstwa. Mężczyzna nie potrafi poradzić sobie z przeszłością i ukrywa fakt, że Mary jest z nim spokrewniona. Mimo wszystko pomiędzy nimi nawiązuje się nić porozumienia i coś na kształt miłości, która zmusza ich do wyrównania rachunków z własnymi demonami.

Okazuje się, że wszystko czego potrzebujesz, to miłość, to druga osoba, partner, dziecko, rodzic, ktoś, kto stoi z boku i pozwala zapomnieć o samotnych chwilach. Poznajemy losy małżeństwa Nathana i Maury, jego rozkwit i więdnięcie, szczyty i doliny, cały czas zadajemy sobie pytanie, co sprawiło, iż na pozór idealny związek umarł przedwcześnie. Nathan jest pisarzem,...

Lilka | 2016-02-01
Gienia Malenia | 2015-05-15