Młoda Gwardia. Tom 1

Mołodaja Gwardia
Wojna, ZSRR, młodzież, walka
historyczna
gorofil

Pierwszy z dwu tomów powieści dla młodzieży ukazującej walkę młodego pokolenia radzieckiego z hitlerowskim najeźdźcą.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-12-27

I takie "dzieła" usiłowano nam wtłaczać do głów. Młode pokolenie tego nie zrozumie. A takie były to czasy, że bohaterstwo młodych sowieckich sołdatów było bardziej bohaterskie niż wszystkie inne bohaterstwa na świecie. Dzięki Bogu, że ta epoka doczekała swojego końca.

Swerad | 2016-10-14
Na półkach: Przeczytane, Klasyka
Przeczytana: 10 października 2016

Bardzo słaba powieść. Naprawdę nic ciekowego. Typowa radziecka propaganda. Jak sowieta to zawsze uciśniony dobry, zaradny, bohaterski, itp. Jak Niemiec to zły faszysta, gruby, śmierdzący, psychol.

victoria | 2016-09-16
Przeczytana: 08 listopada 2016