Kajko i Kokosz. Złoty puchar cz. 3

Cykl: Kajko i Kokosz
Wydawnictwo: Egmont Polska
Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy

Trzecia część historii złotego pucharu. a poradą zdrajcy szambelana książę Mirmił wygnał ciotkę Kokosza, Zielachę (czarownicę). Tymczasem w grodzie Mirmiła pojawia się kompania rycerzy spod znaku Czarnego Trójkąta, którzy obiecali księciu wybudować prawdziwy zamek. Czarne Trójkąty z pomocą szambelana kradną Złote Prosię - ulubiony puchar Mirmiła. Książę popada w depresję, gdyż tylko z niego...

Trzecia część historii złotego pucharu.

a poradą zdrajcy szambelana książę Mirmił wygnał ciotkę Kokosza, Zielachę (czarownicę). Tymczasem w grodzie Mirmiła pojawia się kompania rycerzy spod znaku Czarnego Trójkąta, którzy obiecali księciu wybudować prawdziwy zamek. Czarne Trójkąty z pomocą szambelana kradną Złote Prosię - ulubiony puchar Mirmiła. Książę popada w depresję, gdyż tylko z niego miód mu smakuje. Kajko i Kokosz dowiadują się od ciotki Zielachy o całym spisku szambelana i Wielkiego Kompana. Odzyskują puchar, ale powtórnie go tracą. Dochodzi do bitwy pod chatą Zielachy. Szambelan i Czarne Trójkąty wypowiadają otwartą wojnę Mirmiłowi. Traci on swój gród, ale - dzięki podstępowi ciotki Zielachy - przejmuje nowo wybudowany zamek. Mirmił, Kajko, Kokosz i jego ciotka wyruszają ze skargą do króla. Komiks kończy się "Sądem Bożym" - pojedynkiem Mirmiła i Wielkiego Kompana. Dzięki kolejnemu fortelowi Mirmił wygrywa. Po powrocie do zamku - odnajduje, w stercie falsyfikatów, swoje Złote Prosię.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Beremis | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 11 września 2014

I w końcu szczęśliwe zakończenie sporu z Czarnymi Trójkątami.
Bardzo sympatyczna i pocieszna historyjka.

vattghern76 | 2014-09-21
Przeczytana: 22 września 2014