Biomłodość. Jak cofnąć zegar biologiczny

Tłumaczenie: Anna Rojkowska
Seria: Zdrowie
Wydawnictwo: Bukowy Las
Bio-Young. Get Younger at a Cellular and Hormonal Level

Mawia się, że „wiek to tylko liczba”, a Roxy Dillon dostarcza na to dowodów naukowych, przekonując że nie jesteśmy skazani na zmarszczki jako oznakę wieku. Nieprzyjemne niespodzianki, jakie gotuje nam lustro, są bowiem efektem pogarszającego się funkcjonowania komórek i hormonów. Badania naukowe udowadniają, że po trzydziestce poziom hormonów szybko spada, co prowadzi do niepożądanych zmian, np. do wypadania włosów czy obwisania skóry. Na szczęście wszystkie te objawy można zahamować
Autorka poradnika, specjalistka w dziedzinie anti-aging, przedstawia łatwy program, którego realizacja zatrzyma postępy starzenia się lub wręcz je cofnie. Uczy używania pospolitych roślin i zwyczajnych artykułów spożywczych, które zawierają związki pobudzające działanie komórek
i hormonów. Zapoznaje z pożywieniem, ziołami, suplementami i olejkami eterycznymi, które należy stosować, i dowodzi, jak ich główne składniki (np. resweratrol w czerwonym winie, skwalen w oliwie, kwas ferulowy w oleju ryżowym) wpływają na sprężystość skóry czy obniżenie ciśnienia, a nawet zapobiegają nowotworom. Od poprawienia kondycji włosów rozmarynem i wygładzenia zmarszczek miodem do zwalczania siwizny sokiem z cebuli – na każdy problem znajdzie się rada w postaci jakiejś substancji naturalnej. Roxy Dillon, uchodząca za guru młodości, stworzyła prosty program, który pomoże zapanować nad wyglądem i cofnąć zegar biologiczny. Przygotuj się więc na to, że będziesz i wyglądać, i czuć się
o całe lata młodziej.

źródło opisu: https://bukowylas.pl/ksiazki/biomlodosc

źródło okładki: https://bukowylas.pl/ksiazki/biomlodosc

Kuba | 2016-12-04

Dużo głupot które mogą zaszkodzić.

Mimi25 | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018