Na krawędzi słońca i cienia

Wydawnictwo: Psychoskok
poezja
marcin100

Renata Grześkowiak (Renezja) w swoich wierszach bada granice pomiędzy ist­niejącym i nieistniejącym, pomiędzy rzeczywistym i wyobrażonym, rozmyśla nad kruchością życia i przemijaniem czasu, a więc dotyka najbardziej tajemniczych kwestii ontologicznych, unika pompatyczności i napuszenia. Jest to jedno z obliczy poetki-romantyczki, jednak drugie kieruje na zupełnie inny obszar jej poczucia...

Jest to jedno z obliczy poetki-romantyczki, jednak drugie kieruje na zupełnie inny obszar jej poczucia humoru - sarkazm i autokrytyka.
Jak powstają wiersze Renezji?

Jako natchnienie używa lusterka, trunkiem - Jack Daniels ze stołu poety.
To oczywiście jej, wpisana w wiersz licentia poetica, przekora i perskie oko. W końcu poezja, jak i każda sztuka, może być wszystkim z wyjątkiem tego, co może ją przypominać.

Urywki z posłowia w tomiku "Na krawędzi słońca i cienia"

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/na-krawedzi-slonca-i-cienia_p560

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/na-krawedzi-slonca-i-cienia_p560