Naruto: Tajemna historia Kakashiego - Piorun na lodowym niebie

Tłumaczenie: Anna Piechowiak
Cykl: Naruto Hiden (tom 1)
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Naruto Kakashi-hiden: Hyoten no Ikaduchi
Shu

Recz dzieje się rok po Czwartej Wielkiej Wojnie Shinobi. Zbliża się dzień, w którym Kakashi ma oficjalnie przyjąć tytuł Szóstego Hokage. Na pokładzie Latającego Shachimaru, podniebnego statku opracowanego w ścisłej tajemnicy przez Kraj Fal, Kakashi, próbując ocalić zakładników, mierzy się z pogrążonym w smutku shinobi o sercu skutym lodem. Czy po tym, jak wraz z okiem przyjaciela stracił rozrywającą błyskawice technikę, będzie w stanie ochronić porwanych?

Na czym polega zdobyta wysoko pod niebem "Wola Ognia"?
Kakashi otwiera nową erę shinobi

źródło opisu: Wydawnictwo JPF, 2016

źródło okładki: http://www.mangarden.pl/

Gaja | 2017-10-01

Pierwszy przeczytany jako ostatni i może nawet lepiej. Tom najlepszy ze wszystkich trzech jakie posiadam na chwilę obecną. Porównując do książek poświęconym Sakurze i Shikamaru, historia o Kakashim ma polot.

Patrząc na wszystkie postacie z nowelek, mam wrażenie, że tylko Gai zachował swoje ja. Nawet Kakashi został delikatnie poddany obróbce. A mianowicie, moment na sterowcu. Trochę mi to nie leżało, ponieważ niezależnie od sytuacji w jakiej się znalazł nigdy nie tracił zimnej krwi. A tutaj zaczyna panikować.

Podobał mi się momenty wprowadzenia komedii, dzięki Gaiowi. Oczami wyobraźni widziałam jego głupkowate miny rysowane przez Kishimoto. Ale kiedy wymiotuje na przeciwnika i ogólnie podczas walki to już było dla mnie lekką przesadą. Przy czym również nie zabrakło tutaj dramatu.

Również interesujące dla mnie było chwilowe bo chwilowe, ale jednak zauroczenie Kakashiego pewną Panią. W komiksie nasz główny bohater nigdy nie wykazywał zainteresowaniem płcią przeciwną. W pewnej...

Kosz_z_Książkami | 2017-06-14

Jeden z czołowych tasiemców jakim był cykl Naruto skończył się – zarówno jako manga jak i anime. Aktualnie można śledzić przygody Boruto. Jednak dzięki wydawnictwu J.P.Fantastica (JPF) jest okazja wrócić do starej gwardii. Tym razem jednak w formie light novel. Tajemna historia Kakashiego. Piorun na lodowym niebie to pierwsza z cyklu zaplanowanych książek z tego uniwersum. Jej autorami są Masashi Kishimoto i Akira Higashiyama.

Wartym odnotowania już na początku jest to, że czytelnicy nie znający historii Naruto nie będą w stanie zrozumieć o co chodzi. By w pełni cieszyć się tekstem trzeba kojarzyć mniej więcej całą fabułę mangi (bądź anime), a zwłaszcza jej zakończenie. Za to oddani fani powinni być usatysfakcjonowani.

Rok po Czwartej Wielkiej Wojnie Shinobi Kakashi stara się jak może odwlec udział w ceremonii zostania Hokage. Tymczasem trafia właściwie przez przypadek (który to „przypadek” ma na imię Gai) na pokład latającego statku Shachimaru, który stworzono w Kraju Fal....

Ivi | 2017-03-31
Przeczytana: 26 marca 2017

Jeśli ktoś kocha Naruto, ma do niego sentyment i przez kilkanaście lat był on częścią jego życia to ta książeczka jest bardzo miłym dodatkiem. Minusem największym jest tutaj tylko tłumaczenie. Jak, pytam się bardzo grzecznie JAK można tłumaczyć nazwy własne! Aż płakać się chciało w pewnych momentach gdy zamiast Akatsuki był Brzask lub coś w tym stylu...

Akari | 2016-08-15
Na półkach: Przeczytane, Novelki
Przeczytana: 15 sierpnia 2016

Bardzo wyczekiwałam tego tytułu. Jako wielka fanka uniwersum Naruto, łyknę wszystko co dadzą. Jednak... nie nastawiałabym się na nie wiadomo co.
Jak to nowelka, jest napisana prostym językiem, czasami trochę zbyt prostym. Nie wiem czy to wina tłumaczenia czy tak autor pisał, ale niekiedy zdania wydają się być nieskładne. Co do samego tłumaczenia, mnie osobiście, strasznie irytowało dokładne tłumaczenie używanych technik. Brzmiało to dość komicznie i nijak nie pasowało do scen, przez co niekiedy burzyło atmosferę. Z pełnej skupienia, zainteresowania, wpadało się w minę z gatunki WTF lub gorzki śmiech, czytając po raz n-ty "w lodzie ukrycie - ziemnych lodu łańcuchów seria" czy "fioletowa błyskawica". Serio? Książka kierowana jest do fanów Naruto, nie oszukujmy się, taka prawda, osoba nieznająca zagadnienia po nią nie sięgnie. A fani naprawdę zrozumieliby o co chodzi, jakby zostawiono japońską nazwę zapisaną w romaji; każdy wie co to chidori. Ponadto autor usilnie starał się...

Dominika | 2017-03-28

Pierwsza z serii nowelka jest na szczęście dłuższa ale z drugiej strony trochę męcząca. Nie potrafię tego do końca wyjaśnić, po prostu historia w połowie zaczęła mnie nudzić, tak jakby zamysł był dobry ale ostatecznie rozwinięcie było rozwleczone. Sama fabuła jest ogromnym plusem, bo Kakashi bez Sharingana to coś nowego i początkowo zasmucającego. Ostatecznie byłam zadowolona po przeczytaniu całości i żałuję, że właśnie ta historia nie została w anime zekranizowana.

Namu12 | 2016-11-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Tomik zawiera 14 rozdziałów plus Prolog i Epilog. Jedną kolorową stronę z wizerunkiem Kakashiego, pod obwolutą znajdują się kadry z mangi.

Bardzo dobrze mi się czytało tą novelkę, było kilka śmiesznych momentów :). Historia oparta była na Kakashim (i jego rozterkach) oraz Gai'u, którzy muszą uratować zakładników.

Jest to dla mnie pozycja, którą na pewno przeczytam wiele razy.

silwana | 2017-12-29
Przeczytana: 29 grudnia 2017

Jest to moja druga nowelka ze świata Naruto. Jest ona lepsza od historii Sakury, ale nadal mi ta forma raczej nie odpowiada. Spróbuję z jeszcze jedną.

niusia15 | 2018-01-01
Przeczytana: 30 września 2017

Bardzo fajnie się czyta, od razu w głowie wyobrażamy sobie bohaterów znanych z mangi i anime :) Fabuła też ciekawa, minus taki, że brak praktycznie Naruto, co nieznaczy, że jest nudno, bo duet Kakashi - Maito Gai jak wszyscy wiedzą to mieszanka wybuchowa ;)

Andromeda | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018