Podziemne rzeki Londynu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Podziemne rzeki Londynu to kolejna, po Widowni w mroku , powieść Fowlera o przygodach dwóch słynnych detektywów: Arthura Bryanta i Johna Maya, prowadzących śledztwa w najtrudniejszych, nietypowych sprawach kryminalnych w jednostce policji londyńskiej zwanej Wydziałem Przestępstw Osobliwych. Akcja toczy się w pierwszych latach XXI wieku, a nasi bohaterowie, w okolicach osiemdziesiątki, wciąż nie przechodzą na emeryturę, ponieważ praca jest sensem ich życia, a lokal WPO prawie domem. Wątki kryminalne nasycone są elementami magii i czarnoksięstwa, odniesieniami do dawnych legend i mitów, tak starożytnych, jak i rodzimych, angielskich. Wszystko to zderza się z rzeczywistością współczesnego Londynu, z jego problemami, o których autor wspomina z nutką goryczy. Nie dotyczy ona jednak głównych bohaterów powieści, których traktuje z życzliwością i ciepłym humorem.

lisoska | 2017-05-24
Na półkach: Teraz czytam