Powroty

Cykl: Heartland (tom 1)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Coming Home
konie

Heartland to schronisko dla koni, wtulone między wzgórza Virginii, ale i coś więcej. To miejsce jedyne w swoim rodzaju - gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom.

Tematyka tej serii jest po prostu świetna. Już na początku książki pojawiają się momenty smutne,wzruszające i radosne. Akcja zmienia się dość szybko. Czyta się bez problemów. Taka przyjamna książka na lato ukazująca problemy 15-letniej Amy oraz opowiadająca o życiu wśród koni. W każdej z części coś ciekawego się dzieje. Polecam :)

Justyna Antoniewicz | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Heartland to wspaniałe schronisko dla chorych, cierpiących koni które uczą się od nowa zaufać ludziom,blizny leczą, żeby konie wróciły do pełni sił, zdrowia.
Główną bohaterką jest Amy,którą wychowuje matka Marion ojciec odszedł od dziewczyny gdy była mała,,,razem prowadzą rodzinny Heartland.
Aż pewnego dnia dochodzi do tragicznego wypadku matki Amy, musi sobie radzić sama bez mamy powierza jej schronisko, opiekować się chorymi, potrzebującymi opieki końmi.
Czytając wzruszyła mnie historia tej dziewczyny ile poświęceń ma dla koni gotowa jest poświęcić się im ponad wszytko, Oddaje się całkowicie swojej pasji, miłości.
Wielką,prawdziwą miłością, troską otacza konie, które bardzo kocha.
Konie to bardzo mądre, piękne i kochane zwierzęta one też czują, pragną opieki, być kochane.
Wzruszająca, ciepła bardzo piękna książka podobała się mi, chwyciła mnie za serce, przecudna naprawdę:)
Bardzo kocham konie cudowne, milutkie to zwierzątka:)
Dla miłośniczek Koni, kochających zwierzęta ta...

Canis | 2012-09-02
Przeczytana: 01 września 2012

Pierwszą część z cyklu Heartland uważam za bardzo dobrą obyczajówkę, którą można przeczytać z nudów lub aby oderwać się na 2-3 godziny od świata rzeczywistego. Książka nie ma wartkiej akcji i jest dość przewidywalna. Mimo wszystko jest dość wzruszająca, kilka razy przeszły mnie ciarki, ale nie wykręciła ze mnie łez. Świetna dla miłośników koni.

Carline | 2012-01-15
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Amy, główna bohaterka książek z serii Heartland, to piętnastoletnia dziewczyna, którą od dziecka wychowywano wśród koni. Już jako mała dziewczynka uwielbiała obserwować swoją mamę przy pracy, która sprawiała, że schronisko Heartland zostało nazwane miejscem, "gdzie leczone są blizny przeszłości, gdzie przerażone i źle traktowane konie uczą się od nowa ufać ludziom."

Bohaterka uwielbia przebywać wśród tych spokojnych stworzeń, obserwować ich naturę oraz jeździć na nich na przejażdżki. To konie sprawiają, że może odetchnąć od codziennych zmartwień i obowiązków, i może wszystko sobie poukładać. Wydaje się, że odziedziczyła po matce umiejętność słuchania koni i potrafi zrozumieć, czego potrzebują. Jednak spokój w Heartlandzie burzy tragiczny wypadek. Amy od teraz musi sama zadbać o swoje ukochane zwierzęta i sprawić, żeby miejsce, w których leczone były ich rany, na nowo odżyło.

Książkę czytało się bardzo szybko i płynnie, ale czasami wydawała mi się nudna. Ot, zwykła...

Nanette | 2014-01-31
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Z jednej strony jest to czytadło dla nastolatek, dziewczynek zakochanych w koniach i z wielkimi marzeniami o własnym koniu czy kucyku.
Z drugiej, to opowieść o cierpieniu, zarówno ludzkim, jak i zwierzęcym, o odnajdywaniu spokoju po ciężkich przeżyciach oraz o miłości i cierpliwości, które potrafią te rany wyleczyć.
Dwa minusy tej książki to jej objętość (stanowczo za krótka) i fakt, że Amy, główna bohaterka, prawie bez przerwy wybucha płaczem. Jest to zrozumiałe, w końcu przeżyła tragedię, ale równocześnie dość męczące.
Podsumowując, książeczka łatwa i przyjemna, z tych, które się czyta w parę godzin. Polecam, zwłaszcza młodym miłośniczkom koni :)

Irmina | 2014-06-16

Jedna z moich ulubionych części, im dalej, tym lepiej! :) Amy jest cudowną bohaterką!

Linka090 | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Pisząc tą opinię jestem nadal targana świeżymi emocjami po przeczytaniu "Powrotów". Zważając na to zapewne moja ocena obiektywna nie będzie.To dopiero pierwsza część a ja już wiem,że cała seria zostawi na mnie swój ślad.Może to dlatego,że sama kocham zwierzęta a dzięki tej książce mogłam się przekonać jak wspaniałymi i mądrymi stworzeniami są konie.Może dlatego,że książka przywraca wiarę w ludzi i w to,że jeszcze istnieją tacy którzy zajmują się losami tych o których wcale tak wielu ludzi nie dba.
Książka niesie ze sobą tak głęboki przekaz emocjonalny,że ja ciągle nie jestem w stanie wyjść z transu,w jaki zapadłam zagłębiając się w historię Heartlandu.
Gdybym mogła przeczytałabym całą serię w jeden dzień i jestem pewna,że nawet przez chwile nie poczułabym się znudzona. Zakładam,że w kolejnych częściach zacznę dostrzegać jakieś minusy,zapewne wyjdą na jaw irytujące cechy bohaterów ale przecież,żadna książka nie jest idealna.
Nie mogę doczekać się przeczytania drugiej części! A...

szybki_78 | 2011-09-07
Przeczytana: sierpień 2011

Uważam, że książka jest świetna, wesoła, radosna a równocześnie bardzo wzruszająca i wręcz wyciskająca łzy. Świetnie ujęte emocje, połączenie świata ludzi i koni - ich wspólne perypetie - bardzo podobała mi się książeczka. Szukam drugiego tomu - WARTO PRZECZYTAĆ!!!

Nephilim | 2013-06-01
Przeczytana: 22 czerwca 2010

Heartland: Powroty to książka opisująca uczucia, które może poznać każdy. Za pewne wszyscy czulibyśmy się podobnie wiedząc, że zmarła nasza mama. Jedyna osoba, którą tak na prawdę kochamy. Mało tego. Ta książka uczy nas prawdziwej pasji do koni. Osobiście nigdy nie jeździłam konno, ale wierzę, że jest to wspaniałe uczucie wolności.

Warto zajrzeć do książki Lauren Brooke z wielu powodów. Uczucia są przecież najważniejsze. Każdy zawsze coś czuje. Ten utwór idealnie opisuje ból i tęsknotę za ukochaną rodzicielką. Czasem uważamy, że wszystko to nasza wina. Sądzimy, iż mogliśmy zmienić bieg wydarzeń, ale nie zrobiliśmy tego.

karolajn1108 | 2013-12-04

Każda z nas miała chyba taki krótki okres w dzieciństwie w którym interesowała się zwierzakami, często są to właśnie konie. Ja również nie byłam wyjątkiem. Więc kiedy ta książka i pozostałe części trafiły w moje ręce byłam w siódmym niebie. Czy może być coś lepszego niż książka o tym, co nas w danym momencie najbardziej interesuje? No właśnie :) Nie jest to jakieś arcydzieło-wiadomo, ale całkiem przyjemna książka i nawet miała wątki romantyczne choć nie było ich dużo. Miło wspominam z perspektywy czasu :)