Cudzym życiem nie pożyjesz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Czy ucieczka od siebie jest możliwa? Czy wyobraźnia jest w stanie zastąpić rzeczywistość? Bohater książki, rozczarowany życiem, pragnie rozwiązać gnębiące go problemy, powołując do życia swoje alter ego urodzonego na przełomie XIX i XX w. Jana.

Wieruch | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Kupiłem książkę po przecenie, za całe 2zł. Zaciekawiła mnie tytułem i ładnymi kobiecymi nogami na okładce (dobry marketing). Tajemniczy opis z tyłu książki tylko utwierdził mnie w przekonaniu, że chcę ją przeczytać.

Od pierwszych stron autor porwał mnie w wir myśli i filozofii, które przechodziły przez głowę głównego bohatera, przedstawionego w trzech postaciach. Na początku sposób przedstawienia opowieści może wydawać się dziwny, ponieważ przejścia między historiami są płynne, różnią się tylko czcionką (kursywa, pogrubienie). Można się jednak to tego szybko przyzwyczaić i spokojnie dać się porwać kolejnym stronom opowieści.

Powieść przedstawia niby zwykłe zdarzenia, proste historie, ale jednak nie pozwala znudzić się czytelnikowi. Nie znajdzie się tutaj wartkiej akcji ani wielkich uniesień. Jednak to właśnie jest zaletą tej pozycji. Ilość przemyśleń i filozofii na temat życia może spowodować zawrót głowy. Tym, którzy nie za bardzo chcą co pewien czas się zatrzymać i...

burlesque90 | 2014-10-21
Przeczytana: 18 listopada 2014