Anemony

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Bohaterka książki, Natasza, jest czterdziestoletnią kobieta, której życie to oślepiający kolaż miłości, nienawiści, smutku, wybaczenia i wreszcie ukojenia. Pełna inwencji, utalentowana, nieprzeciętnie obdarowana przez los urodą i emanująca wdziękiem, traci po kolei wszystko.

Beata M | 2013-01-31
Przeczytana: 30 stycznia 2013

Trudna historia życia Nataszy, opowiedziana z punktu widzenia trzech osób: męża, przyszywanego brata i samej bohaterki. Historia smutna, nie napawająca optymizmem, nie dajaca nadziei. Od dzieciństwa po dorosłość, pod górkę, pod wiatr, ciągle wbrew. Bez woli walki.
Książka specyficzna, trudno ją zaliczyć do jakiegoś gatunku, trudno się od niej oderwać.

Paulina | 2013-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2013

Główną bohaterkę Nataszę Borzęcką poznajemy w momencie, gdy zostaje pochwalona przez swojego szefa za zrobiony projekt. Jest kierownikiem zespołu, w którym jest lubiana i szanowana.
Wydaje się, że jest to spełnioną i szczęśliwą kobietą sukcesu w wieku 36lat. Ma męża Teodora, córkę Misię i syna Nikiego. Dostaje nagle telefon od swojego lekarza i okazuje się, że życie Nataszy nie jest wcale takie piękne i usłane różami.
Lekarz informuje ją o nawrocie choroby nowotworowej i o tym, że zostało jej już niewiele czasu. Syn Niki, rok wcześniej popełnił samobójstwo. A mąż Teodor nigdy jej nie kochał. Jak się później okazuje to właśnie on jest odpowiedzialny za to, że Natasza zrezygnowała z tańca z kariery piosenkarki, aktorki teatralnej a jej sukces malarski został bezczelnie zniszczony. Doprowadził do tego z zazdrości, bo to on miał być gwiazdą, a ona posłuszną i potulną żoną. Miała się cieszyć, że mimo braku atrakcyjności dla Todora on zdecydował się z nią ożenić. Zrobił jej...

malineczka74 | 2010-08-23

Niesamowita książka - po prostu przeczytałam jednym tchem .Historia Natazy bardzo mnie wzruszyła .Własciwie od dzieciństwa nieobcy jej był ból krzywda i brak miłości .Mimo to Natasza nie traci nadziei ze jeszcze w życiu będzie szczęśliwa .Jest niesamowicie silną kobietą .Jako dziecko wychowywana tylko przez matkę tancerkę cierpi biedę w Rosji - jej ojcem jest marynarz statku Chrobry .Matka Nataszy próbuje go odszukać ale bezskutecznie .Gdy umiera Nataszą opiekują się sąsiedzi i trafia do domu dziecka - tam żyje w okrutnych warunkach biedy ,zimna .Na wychowanie bierze ją kapitan statku Chrobry i dziewczynka popodróży morskiej trafia do Polski .Wyrasta w rodzinie i zakochuje się z wzajemnością w synie kapitana - jednak jego matka ich rozdziela i dziewczyna traci ukochanego gdy ten zostaje wysłany na studia .Nie chcę pisac więcej - bo niech dalsze losy Nataszy odkryje przed Wami ta piękna książka .

Po tej lekturze chętnie sięgnę po inne pozycje tej autorki .

Anepor | 2011-03-24
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 23 marca 2011

Natasza jest niezwykle uzdolniona artystycznie. Kiedy tańczy lub śpiewa wszystkim zapiera dech w piersiach, kiedy zaczyna malować obrazy od razu staję się uznaną, cenioną na świecie malarką. Tylko jej życie prywatne to pasmo klęsk i niepowodzeń. Wszystkich których kocha zawodzą ją lub porzucają. Ta książka bardzo mnie przygnębiła. Im bliżej do końca tym było gorzej... Smutna i coraz smutniejsza historia.

szyszkak | 2010-10-02

Książka niesamowicie dołująca...Nie ma chyba na świecie osoby tak pechowej jak bohaterka. Dla optymisty, którego nic nie złamie:)

Robert | 2011-02-03

Bardzo poruszająca...

Klaudia1997 Chorecka | 2013-01-19
Przeczytana: 14 listopada 2012

Książka raczej dla dojrzałych osób. Bohaterzy prowadzą wiele monologów co powoduje pewne nudności,ale cały czas byłam ciekawa zakończenia.
Można wyciągnąć bardzo dużo wniosków ( ''daje do myślenia'').
Polecam dla ludzi którzy chcą wejść w prawdziwy świat smutku i współczucia..

Agatha77 | 2016-02-19

Zrobiła na mnie duże wrażenie.

Neta | 2016-09-03
Brunon | 2015-04-17