Spacerem po Krakowie

Wydawnictwo: Burda Książki
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kraków, przewodnik, spacerownik
Weronika

Nie ma lepszego sposobu, by poznać miasto, niż przechadzka po jego tętniących życiem i kipiących różnorodnością dzielnicach. Przewodnik National Geographic "Spacerem po Krakowie" zawiera piętnaście opisanych krok po kroku i zaopatrzonych w plany tras spacerowych, które sprawią, że zwiedzimy miasto jak wprawny podróżnik i będziemy się po nim poruszać niczym rdzenni mieszkańcy. LOTEM BŁYSKAWICY...

LOTEM BŁYSKAWICY to wybrane trasy, dzięki którym można zwiedzić całe miasto w jeden dzień, w weekend (samotnie lub z dziećmi) albo koncentrując się na rozrywkach.

OPISY TRAS – od Barbakanu po Wawel oraz od Sanktuarium Bożego Miłosierdzia po Kopiec Wandy – zawierają podstawowe informacje o obiektach w kolejności zgodnej z ich lokalizacją na szlaku zwiedzania.

WIZYTÓWKI dostarczają ciekawych szczegółów i dogłębnych informacji o muzeach i innych obiektach, między innymi o Zamku Królewskim na Wawelu, miejscach opisanych w książce i filmie Lista Schindlera czy opactwie Cystersów w Mogile.

TYLKO W KRAKOWIE to opisy najważniejszych charakterystycznych dla tego miasta miejsc i cech, na przykład Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Plant, murów i wałów obronnych czy tradycyjnych krakowskich festynów i imprez.

REKOMENDACJE stanowią podsumowanie najciekawszych, spójnych tematycznie miejsc, takich jak lokale gastronomiczne z tradycjami, pałace magnatów czy wycieczki rowerowe, na przykład do Tyńca.

RADY BYWALCA, POLECANE LOKALE I WARTO WIEDZIEĆ to umieszczone w ramkach przydatne wskazówki, jak najlepiej wykorzystać pobyt.

INFORMACJE PRAKTYCZNE pomogą w przygotowaniach i planowaniu podróży.

SZCZEGÓŁOWE PLANY, KOLOROWE ZDJĘCIA I SPRAWDZONE RADY doświadczonych autorów ułatwią poznawanie miasta.

źródło opisu: Burda Książki

źródło okładki: Burda Książki