Bóg Ojciec mówi do Swoich dzieci

2013-01-01
2013-01-01

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Mnie się wydaje, że czytałem pierwsze wydanie. Gdy trzymałem w swoich rękach, to jeszcze czułem świeżość farby drukarskiej. Wedle mojej pamięci było to latem 2000 roku, bo to był szczególny czas w moim życiu duchowym (kolejnym takim intensywnym momentem była śmierć papieża Jana Pawła II 2 kwietnia 2005 roku, godzina 21:37, i w związku z tym sięgnięcie do lektur religijnych – było to powiązane z głęboką refleksją). Dobrze, że ludzie ocknęli się. Natomiast media za bardzo "zawiesiły się" tylko na temacie śmierci Jana Pawła II, bo według dziennikarzy przez wiele następnych dni na świecie... nic więcej nie wydarzyło się ani w polityce światowej, ani w gospodarce czy kulturze itp., jakby media nic więcej nie zauważyły?!? Papież umarł, czyżby świat również dla wszystkich ludzi przestał istnieć?!? My nadal żyjemy. Zostawił swoje dziedzictwo duchowe, więc my żyjąc na tym świecie korzystajmy z tego dorobku papieskiego. Wspominał o Trójcy Świętej i Bogu Ojcu, na znajomość którego położony jest nacisk w tej książeczce. Bóg Ojciec kocha ludzi, jest Miłosierny, ale jest też Sprawiedliwy. Treść wywarła na mnie duży wpływ, jej przesłanie od razu uznałem za coś wspaniałego. Przypomina o miłości Ojcowskiej, daje do zrozumienia więcej niż religijne dyskusje. Nie ma zbyt wielu stron, więc to jest zachęcające dla ludzi mających awersję do czytania – warto poznać to orędzie.

Wysłuchałam przepięknej relacji z objawień Boga Ojca, jakie miały miejsce w dwudziestym wieku (i były to jedyne objawienia Pierwszej Osoby Trójcy Przenajświętszej w czasach Nowego Testamentu, po Chrystusie).
Do objawień Matki Bożej zdążyłam się już przyzwyczaić, a objawienia Boga Ojca to dla mnie coś nowego, niezwykłego, wspaniałego. Książka ta zawiera treść orędzia, jakie przekazał On swojej córce - włoskiej siostrze zakonnej, Eugenii, w języku łacińskim.
Warto zapoznać się z tym przekazem, by zobaczyć choć częściowo, jak wielką miłością Bóg obdarza swoje stworzenia i jak bardzo pragnie, by ludzie nie postrzegali Go jako surowego, starotestamentowego Sędzię. W orędziu jest też mowa o Święcie Boga Ojca - zachęcam wszystkich do obchodzenia tej uroczystości (choć jeszcze oficjalnie nie ma jej w kalendarzu liturgicznym).

Książka dająca nadzieję i otuchę. Warto przeczytać.

Książka dająca nadzieję i otuchę. Warto przeczytać.

Ta książka autentycznie mnie poruszyła i z przyjemnością ją polecam. Uważam, że każdy, zwłaszcza katolik powinien ją przeczytać.
Jednocześnie ze smutkiem muszę stwierdzić, że nie zauważyłam, żeby podane w niej żądania Boga Ojca zostały spełnione. A przecież książka została uznana za Kościół za autentyczną! Naprawdę dziwię się, bo przecież np. wprowadzenie jednego święta nie powinno być problemem. Ktoś powinien się wstydzić i to mocno.

• Rozwój
  • Książki dla młodzieży