Jak zwykły Jack Welch stał się wielkim Jackiem Welchem

What Made jack welch Jack Welch
zarządzanie, przywództwo, Welch
poradniki
Emil

Jack Welch to jeden z najbardziej podziwianych menedżerów dwudziestego wieku. Jest bardzo inteligentny i utalentowany, odnosi niebywałe sukcesy. Ale takich są tysiące. Co sprawiło, że Jack Welch, zwykły facet ze zwykłym wykształceniem, stał się JACKIEM WELCHEM – wielkim liderem i biznesmenem? Co spowodowało, że on i inni na pozór zwykli ludzie stali się wspaniałymi przywódcami dużych firm i...

Jack Welch to jeden z najbardziej podziwianych menedżerów dwudziestego wieku.
Jest bardzo inteligentny i utalentowany, odnosi niebywałe sukcesy. Ale takich są tysiące. Co sprawiło, że Jack Welch, zwykły facet ze zwykłym wykształceniem, stał się JACKIEM WELCHEM – wielkim liderem i biznesmenem? Co spowodowało, że on i inni na pozór zwykli ludzie stali się wspaniałymi przywódcami dużych firm i pracujących tam ludzi? Czego inni mogą się od nich nauczyć?
Na podstawie wielu prywatnych rozmów z czołowymi amerykańskimi liderami autor dokonuje głębokiej analizy stylu skutecznego przywództwa i wprowadza nas za kulisy różnych firm, dzięki czemu możemy się tego wszystkiego dowiedzieć. Pokazuje, w jaki sposób pewne doświadczenia życiowe przekształcają zwyczajnych ludzi w nadzwyczajnych liderów.
Wskazówki i sugestie zawarte w tej książce pozwolą nam rozpoznać takie kształtujące doświadczenia we własnym życiu i wykorzystać je w podróży do niezwykłego przywództwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Medium

źródło okładki: wydawnictwo Medium

Emil | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Książka "Jak zwykły Jack Welch stał się wielkim JACKIEM WELCHEM..." prawie nie dotyczy tytułowego bohatera. Jest za to całe mnóstwo historyjek opisujących doświadczenia innych menedżerów. Książka podobna do innych pozycji traktujących o zarządzaniu promuje, żeby nie bać się wyjść poza strefę swojego komfortu, ponieważ to tam następuje rozwój osobisty i zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Opisuje również jakie cechy powinien posiadać dobry lider oraz podpowiada jakie działania należy przeprowadzić, żeby podnieść morale zdegenerowanego zespołu. Jeśli chcesz dowiedzieć się o znaczeniu mentoringu w przebiegu kariery oraz innych aspektów z zakresu zarządzania, polecam przeczytanie tej książki.

Empek | 2016-11-15
biphobe | 2017-03-10