Ulica Dziwna

Wydawnictwo: Wolne Lektury
olaf2009

olaf2009 | 2017-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2017

Franek przychodzi do domu po kolejnym dniu pracy. Kiedy chce wstawić wodę na herbatę, słyszy jak krople wody z rur kapią do miednicy specyficznym rytmem. Ponieważ pracuje jako telegrafista rozpoznaje ten rytm jako wiadomość: Ulica Dziwna numer 36. Kiedy przychodzi do niego Tośka, Franek mówi jej o tym, ale ona uznaje to za wariactwo. Po chwili wychodzi do sklepu po cukier. Pyta z ciekawości wcześniejszego klienta z kolejki do kasy, czy słyszał, gdzie leży ulica Dziwna. Okazuje się, że mężczyzna przedstawiający się jako Jan Bylejaki, wie gdzie jest ta ulica i proponuje Frankowi, że go tam zaprowadzi.... Krótkie opowiadanie fantastyczne. Jest jakby podręcznikiem innego patrzenia na rzeczywistość. Ulica Dziwna jest tu symbolem, który każdy może interpretować na swój dowolny sposób, ale jest w nim pewna pułapka... Opowiadanie dobre, pobudza do refleksji.

Andrzej | 2017-11-07
Lilai | 2016-12-14