Tape

Tape
miłość, tape
angielski
LittleLiar

Record a voice and it lasts forever… In 1993, Ryan records a diary on an old tape. He talks about his mother’s death, about his dreams, about his love for a new girl at school who doesn’t even know he exists. In 2013, Ameliah moves in with her grandmother after her parents die. There, she finds a tape in the spare room. A tape with a boy’s voice on it – a voice she can’t quite hear, but...

Record a voice and it lasts forever…

In 2013, Ameliah moves in with her grandmother after her parents die. There, she finds a tape in the spare room. A tape with a boy’s voice on it – a voice she can’t quite hear, but which seems to be speaking to her.

Ryan and Ameliah are connected by more than just a tape.

This is their story.

źródło opisu: goodreads. com