Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom.

Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak
Presence: Bringing Your Boldest Self to Your Biggest Challenges
poradniki
ToRn

33 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED na YouTubie. Wznieś ręce do góry lub stań w pozie Wonder Woman – poczujesz odwagę i siłę, a twoje nastawienie do czekającego cię zadania zmieni się na bardziej pozytywne. To biologia działa na twoją korzyść! Amy Cuddy pokazuje, jak dzięki tak prostym trickom możesz zbudować w sobie poczucie pewności siebie. Poparta naukowymi...

33 miliony ludzi obejrzało występ Amy Cuddy na kanale TED na YouTubie.

To biologia działa na twoją korzyść!

Poparta naukowymi dowodami rewolucyjna teoria autorki mówi, że pewność siebie można wytrenować!

Amy Cuddy – ceniony psycholog, profesor Harvardu. W 2012 roku „Time” zaliczył ją do grona Game Changers – wpływowych postaci, które „zmieniają zasady”.

Jedna z najlepszych książek 2015 roku według „Forbesa”.
Bestseller „New York Timesa”, który zmienił życie tysięcy ludzi.

„W przeciwieństwie do wielu książek o samodoskonaleniu Wstań! jest zarazem konkretna i inspirująca, prosta i ambitna – a przede wszystkim naprawdę mocna”.

„New York Times”

„Wstań jest dokładnie taką książką, której świat potrzebuje”.

Robert Cialdin

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,12817,Wst...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,12817,Wst...»

Oficjalna recenzja
Agnes książek: 197

Wstań i bądź zwycięzcą!

Obecnie jesteśmy zasypywani poradnikami, które mówią „co, jak i dlaczego”. Zdaje się, że niewiele spośród tych publikacji można nazwać wartościowymi. Może dlatego, pomimo mody na „samorozwój”, bez trudu spotkamy kogoś, kto o poradnikach ma raczej sceptyczne zdanie. Jestem właśnie jedną z tych osób. Jednak, gdybym miała wybrać kilka lektur, które szczególnie na mnie wpłynęły, na pewno wskazałabym „Wstań! Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom” Amy Cuddy.

Książka porusza temat psychologicznej choroby cywilizacyjnej – braku pewności siebie – a przede wszystkim tego, jak sobie z tym „schorzeniem” radzić. Już od pierwszych stron czuć właśnie, że „Wstań” powstało, aby realnie pomagać. Styl popularnonaukowy w połączeniu z mnóstwem wspaniałych opowieści, anegdot o zwykłych ludziach naprawdę trafia do czytelnika, zwłaszcza takiego, który rozumie jak uciążliwy może być brak pewności siebie.

Warto docenić przemyślaną koncepcję książki. Najpierw omawia się różne problemy związane
z koniecznością radzenia sobie w stresujących sytuacjach, opowiada o kompleksach również znanych osób (choćby smutne doświadczenie bycia uzurpatorem przez Natalie Portman). Druga część to rzetelne opisanie sposobów mających pomóc uporać się nam z paniką czy stałą nieśmiałością i niską samooceną. Zadziwiające jak proste i naprawdę skuteczne są to rozwiązania.

Choć całość czyta się lekko, stopniowe zapoznawanie się z kolejnymi problemami – które prawdopodobnie dotknęły chyba każdego powodowały, że konieczne były dla mnie pauzy w czasie tej lektury. Z pewnością „Wstań” należy bowiem do książek skłaniających do myślenia, ale też poruszających osobiste, często zakopane głęboko w naszej podświadomości kompleksy szarej codzienności. Kiedy dowiadujesz się, że aktorka - piękna, utalentowana i z wieloma sukcesami na koncie - czuła się tak samo jak Ty, jak oszust, który jedynie dzięki łutowi szczęścia dostał się na najlepszą uczelnie w kraju, gdy w rzeczywistości decydujące znaczenie miały zdolności i przede wszystkim ciężka praca, w środku po prostu coś pęka.

Właśnie takie jest „Wstań” – niczym lustro pokazujące nasze niedoskonałości i problemy oraz niepretensjonalnie radzące jak je leczyć. Amy Cuddy napisała wspaniałą książkę, która w pełni realizuje zadania psychologii jako nauki społecznej służącej człowiekowi.

Anna Cybulska

Happy Reader | 2017-03-17
Przeczytana: 17 marca 2017

Amy Cuddy jest profesorem psychologii na uniwersytecie w Harvardzie. Jej błyskotliwe wystąpienie na konferencji TED w czerwcu 2012 obejrzało na YouTube miliony ludzi. Książka „ Wstań. Skuteczny sposób, by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom „ jest rozwinięciem tez zawartych w tym wystąpieniu.
Amy Cuddy jako 19- latka przeżyła osobisty dramat. Pewnego dnia świetnie zapowiadająca się studentka obudziła się w szpitalu z poważnym uszkodzeniem mózgu. Według lekarzy nastąpił u niej 30 – punktowy spadek ilorazu inteligencji. Powrót do zdrowia to była droga przez mękę. Problemy z myśleniem, koncentracją i przetwarzaniem informacji wydawały się nie do rozwiązania. Właśnie uporczywa walka z przeciwnościami doprowadziła ją do stworzenia teorii, która zmieniła życia tysięcy ludzi. Autorka twierdzi, że to w jaki sposób się poruszamy – nasza ekspresja mimiczna, postawa ciała, sposób oddychania – zdecydowanie wpływa na sposób w jaki myślimy i czujemy oraz na nasze zachowanie. Sposób...

Zuba | 2017-04-02
Przeczytana: 13 marca 2017

Skusił mnie opis na okładce i strzępki informacji o autorce - inspirujące mowy na konferencjach TED, to idealny haczyk na mnie.

Książka zawiera dość osobisty zapis zmagań bohaterki ze skutkami swojego dramatycznego wypadku samochodowego oraz omówienie badań różnych zespołów psychologów społecznych na temat wzmocnienia w sobie poczucia obecności (angielski tytuł to: Presence: Bringing Your Boldest Self to Your Biggest Challenges) po to, żeby się wzmocnić w chwilach wyzwań. Obawiałam się trochę, że będzie to kolejna amerykańska propozycja spod sztandaru uwierz w siebie, możesz wszystko. Nie, tego nie było. Wprost przeciwnie czułam się wprost zalana informacjami co badano, jak, kiedy i gdzie, żeby znaleźć odpowiedzi na pytania: jak zwiększyć szanse powodzenia w trakcie rozmowy o pracę, publicznej wypowiedzi czy innych stresujących sytuacji w życiu. Ilość przytoczonych informacji i ich drobiazgowość zniechęcała mnie. Rozumiem wagę dbałości o szczegóły w badaniach naukowych, ale ja,...

melody | 2016-10-01

Jako statystyczny couch potato potrzebuję niekiedy niezłego impulsu, żeby wstać i wziąć się w garść. Z tego powodu nie ukrywam, że z miłą chęcią sięgam po poradniki psychologiczne, które są w zasięgu mojej kanapy (maksymalne oddalenie w linii prostej to 2,5 m). Tym razem „padło” na książkę Amy Cuddy „Wstań! Skuteczny sposób , by zyskać pewność siebie i stawić czoło wyzwaniom”.

Autorka tej pozycji jest znanym i cenionym psychologiem, profesorem samego Harvardu. Proponuję każdemu, kto zamierza sięgnąć po „Wstań!”, aby odszukał sobie w sieci chociaż jedno wystąpienie tej Pani. Osobiście jestem nią oczarowana i niepojęty jest dla mnie fakt, iż tak niepozorna osoba może mieć w sobie taką petardę.

Zachęcona wystąpieniami Pani Cuddy, zdecydowałam się heroicznie pokonać dzielący mnie dystans między kanapą i regałem. Po lekturze jestem naprawdę niemniej nią zachwycona, niż występami.

Książka została napisana w prosty i przejrzysty sposób, czytelnik chcąc zaczerpnąć...

szczesliwa_7 | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Sięgając po "Wstań" Amy Cuddy obawiałam się rozczarowania- zakochałam się w jej wystąpieniu na TED Conference ale nie byłam pewna czy to materiał na ciekawą lekturę.
Okaząło się tymczasem, że to jedna z bardziej wartościowych lektur jakie przeczytałam! Amy pisze nie tylko o tym jak dochodziła do swoich badań i o tym jak je rozwijała ale porusza także inne ciekawe dla mnie zagadnienia jak obecność, symergia czy efekt uzurpatora. Pokazuje jak popularne i promowane od lat metody zwiększania pewności siebie czy motywowania się do działania są z góry skazane na niepowodzenia jeśli nie współgrają z naszym charakterem i tym kim jesteśmy. Pod tym względem książka koresponuje z "7 nawykami skutecznego działania".
Całość opisanych w książce teorii i badań tworzy spójną całość, które są dodatkowo poprzeplatane historiami ludzi z którymi Amy miała kontakt po swoim wystąpieniu. Te historie plus opisane przez Amy jej własne przeżycia to inspirujące wyznania i argumenty przemawiające za jej...

Marek Jaroszek | 2017-02-14
Przeczytana: luty 2017

Nie oglądałem filmu na TED przed sięgnięciem po tę książkę i szczerze po pierwszych trzech rozdziałach byłem rozczarowany. Autorka przedstawiała mnóstwo teorii i badań których wyniki i wnioski z nich płynące nie były niczym odkrywczym. Na szczęście wszystkie książki czytam do końca i choć książka miałaby taką sama wartość gdyby była o połowę krótsza to jednak jest warta przeczytania. Uzmysławia jak wielu ludzi ma problem z pewnością siebie w różnych sytuacjach i jak za pomocą prostych technik możemy sobie pomóc.

Silesius1948 | 2017-04-02

Najlepsza książka z dziedziny rozwoju osobistego, jaką przeczytałem. Wbrew temu, co może sugerować okładka (i cały wydźwięk kampanii promocyjnej), to naprawdę kompleksowy poradnik psychologicznej samoobsługi, a w dodatku napisany niesamowicie przystępnym językiem. Polecam gorąco!

sarenka | 2016-09-25

Wstań!” Amy Cuddy (wyd.Znak) to poradnik psychologiczny niezwykle potrzebny w obecnej rzeczywistości. Napisany niezwykle przystępnym językiem.Jest to nauka poparta faktami z życia wziętymi.Wystarczy kilka minut aby zmienić z osoby uległej we władcę, Wystarczy twardo stać na ziemi i przyjąć postawę Wonder Woman a stajesz się pewny siebie, silny i otwarty. Zmieni się nastawienie do oczekujących nas zadań. Należy pamiętać, że język naszego ciała mówi dużo o nas –innym osobom, a także jak postrzegamy samych siebie. Czyli mówiąc prosto – pewność siebie można samemu wyćwiczyć. Pozycja warta przeczytania. Zawarte w książce przesłanie wprowadzić w życie.Powodzenia.

Kasia S | 2016-11-13
Przeczytana: październik 2016

Kiedy otrzymałam propozycję zrecenzowania książki Amy Cuddy „Wstań”, nie wahałam się ani chwili. Jesienna aura powoli zabijała we mnie resztki entuzjazmu i chęci do działania. Wiedziałam, że potrzebuję porządnej dawki motywacji a wydawca ją obiecywał. Byłam zatem niezwykle ciekawa nowej pozycji w mojej biblioteczce.

Amy Cuddy przeszła w swoim życiu wiele. Wiedziała jednak, że nie może się poddać. Po poważnym wypadku starała się wrócić do normalności ... aż w końcu została mentorką wielu osób. Dzięki wystąpieniu na TEDzie przywróciła tysiącom ludzi wiarę w ich własne możliwości. Tak też narodził się pomysł napisania książki, w której opowiada m.in. własną historię. Pokazuje w ten sposób, że w życiu każdego z nas zdarzają się straszne rzeczy. Podkopują one naszą pewność siebie, wysysają energię i radość życia. To normalne. Najważniejsze to po każdym upadku podnieść się i iść dalej. Jak dobra przyjaciółka zdradza Czytelnikowi pewien sekret - pozę Wonder Woman. To dzięki niej w kilka...

danaii | 2016-11-01
Przeczytana: październik 2016

Jestem zachwycona treścią książki, którą rozpoczynają rozważania o obecności, by w następnej jej części przejść do szczegółowej analizy postaw ciała i ich wpływu na samopoczucie i życie. Oczywiście przy licznych odniesieniach do badań psychologicznych podanych w taki sposób, by nie znużyć czytelnika (z małymi wyjątkami;)).
Czytając książkę miałam wrażenie, jakbym słuchała dobrego psychologicznego wykładu, rzetelnie wygłoszonego z pełną naturalnością.

Jedyny minus:
Moim zdaniem tytuł polskiego wydania jest nietrafiony i nie oddaje w pełni zawartości książki (i osoby autora) tak, jak oryginalna wersja tytułu: "Presence. Bringing Your Boldest Self to Your Biggest Challenges".

Dla kogo?
Psychologowie, pedagodzy - czytajcie i szerzcie tę wiedzę w różnych dziedzinach i specjalizacjach!
Wszyscy inni, zainteresowani psychologią pozytywną, psychologią emocji i rozwojem osobistym

Podsumowując - książka jest:
Bardzo ciekawa, inspirująca, motywująca (między wierszami, nienachalnie)
Bardzo...

asia_las | 2017-01-04

Książka rzeczywiście interesująca, odkrywcza i inspirująca, ale, na litość boską, czy trzeba aż tak o tym przynudzać? Mogłoby być to wszystko o połowę krótsze. Autorka na przykład opisuje jakiś eksperyment potwierdzający pewną tezę, bo czym następuje opis kolejnego eksperymentu wykazującego właściwie to samo, tylko w nieco innej formie. Po pewnym czasie byłam już tym mocno znużona, miałam poczucie, że ciągle międlone jest jedno i to samo.

Dodatkowy minus jak dla mnie - absolutnie nie wierzę w cuda. Nie wierzę, że przyjęcie pozy Wonder Woman ma być lekiem na wszelkie bolączki. A takie wrażenie czasami sprawiała autorka, w szczególności na końcu książki, gdzie rozpisała się o przypadkach niemalże "cudownych uzdrowień" będących rezultatem wyłącznie przyjmowania władczych pozycji ciała. Za mało obiektywizmu, za dużo zachłyśnięcia się własnymi odkryciami.