KS Gedania – klub gdańskich Polaków (1922-1953)

sport
666Forest

„KS Gedania” to książka o klubie, do którego wypadało należeć, który był dumą wszystkich Polaków z Wolnego Miasta Gdańska. W nim realizowali swoje ambicje, kształtowali patriotyzm, zaznaczali swoją obecność w coraz bardziej nieprzyjaznym im mieście. To opowieść o nich, ich rodzinach, o niezwykłych i strasznych czasach, w których słowa, takie jak odwaga czy honor miały swoje znaczenie. Wybuch...

Wybuch II wojny światowej przerwał funkcjonowanie klubu, który odrodził się już w 1945 r. Było to już jednak inne miasto, choć polskie. Dla Gedanii, z jej przeszłością nie było już miejsca w nowej rzeczywistości, a przedwojenni Gedaniści nigdy nie zyskali należnego sobie miejsca w historii polskiego sportu. Książka przypomina tych niezwykłych w swojej zwyczajności ludzi i kultowy już dziś klub.

Bartek | 2017-11-13
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam