Zgłosuj na książki roku 2017

Hekuba. Dobra Pani. A... B... C...

Wydawnictwo: Towarzystwo Upowszechniania Czytelnictwa
Puella

Znakomite nowele Orzeszkowej (1841-1910), które trafiły do kanonu lektur szkolnych, ukazujące różnorodność tematyczną jej pisarstwa i bogactwa środków wyrazu. "Dobra pani" i "A... B... C..." ukazują problemy życia polskiego drugiej połowy XIX w., obyczajowe i psychologiczne dramaty bohaterów. Mniej znana "Hekuba" z tomu "Gloria victis" daje pionierski w literaturze polskiej obraz z czasów powstania styczniowego, ukazując tragedię matki tracącej (niczym mitologiczna Hekuba z pobitej Troi) swe dzieci w trakcie powstańczych walk.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Karolina Skrzypczak | 2017-11-10