The Back Road

Cykl: Tom Douglas (tom 2)
Wydawnictwo: Thomas & Mercer
sensacja, kryminał, thriller
angielski
brasilka2

One girl is fighting for her life. One village is struggling to hold tight to its secrets. When a young girl is knocked over and left for dead at the side of the road, the small community of Little Melham goes into shock. Why was Abbie out so late at night, and why wasn't she missed? For Ellie Saunders, the truth about that night could put her marriage and even the safety of her children in...

For Ellie Saunders, the truth about that night could put her marriage and even the safety of her children in jeopardy. She has to protect her family, no matter what the consequences.

Former DCI Tom Douglas thought that Little Melham would offer a peaceful retreat from the daily trauma of his work for the Met. But as he is drawn into the web of deceit, his every instinct tells him that what happened to Abbie was more than a tragic accident.

Only one person knows the whole story - why Abbie was out that night, and who was driving the car. For that person, the accident spells disaster, and somebody has to pay.

źródło opisu: Wydawca

źródło okładki: Wydawca

Aneta Wiola | 2018-03-16
Przeczytana: 15 marca 2018

„POWINNAŚ MNIE KOCHAĆ”
Czternastoletnia Abbie zostaje potrącona przez samochód. Sprawca zbiegł z miejsca wypadku, a dziewczyna walczy w szpitalu o życie. Wkrótce okazuje się, że dziecko tuż przed wypadkiem zostało uprowadzone. Co się z nią stało? I kim jest sprawca wypadku? Na te pytania próbuje sobie bezskutecznie odpowiedzieć były policjant Tom Douglas.
Tymczasem Tom przybywa na wieś. Po otrzymaniu w spadku sporej kwoty od zmarłego brata, próbuje zacząć życie od nowa. Niebawem zapoznaje się z sąsiadami. Wśród sieci kłamstw i intryg, Tom nie tylko odkryje mroczą przeszłość swoich nowych znajomych, ale także pozna nową miłość.

To już moją piąta przeczytana powieść autorki i nie podoba mi się to, że nie zostały przetłumaczone one chronologicznie. „Droga ucieczki” jest najgorszą książką Abbott, bardziej przypomina dramat od mrocznego thrillera. Nudna i częściowo przewidywalna, i gdyby nie zaskakujący porywacz młodej Abbie, to oceniłabym samą historię o wiele niżej. Miałam dość...

Izabela Pycio | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

"Jak łatwo dwoje bliskich sobie ludzi może zacząć poruszać się w przeciwnych kierunkach, być może w ogóle nie zdając sobie z tego sprawy."

Nie mogłam odnaleźć się w tej książce, liczyłam na przynajmniej dobry thriller, trzymający w napięciu, a otrzymałam powieść obyczajową z lekkim dreszczykiem. Mało w niej niepewności, drżenia serca i wyobraźni, za to sporo przewidywalności i sztuczności. Nie wiem, z czego wynika taka nienaturalność w dialogach, rwanych myślach bohaterów, szarpanych opisach, częstych zaprzeczeniach. Było mało składnie i przekonująco, jakby autorka dopiero uczyła się pisać, a przecież to już drugi tom serii, więc powinno być w miarę płynnie i wciągająco.

Drażniły mnie irracjonalne i infantylne zachowania bohaterów, zwłaszcza Ellie, zupełnie nie postępowała jak dorosła kobieta, matka dwójki dzieci. Zamiast jej współczuć, rodziła się we mnie antypatia do sposobu nakreślenia jej postaw i czynów. Doceniam pomysł na fabułę, ale już nie jego przedstawienie. Sporo...

eunice | 2018-04-15
Przeczytana: 13 kwietnia 2018

W bólach dobrnęłam do połowy i poddałam się. Stwierdziłam, że więcej nie zdzierżę. To nie jest kryminał, a nudne czytadło z jakąś tam tajemnicą. Przestało mnie nawet interesować, kto i po co.
Nie zdzierżę, bo przede wszystkim szkoda mojego czasu, którego mam tak mało, wiecznie za mało...

BasiaK | 2018-07-01
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Kolejna książka w stylu: potrącona osoba przez samochód w małej wsi, detektyw z przeszłością szuka winnego wśród małej grupy znajomych sobie mieszkańców i przy okazji na jaw wypadają wszelkie trupy ukryte głęboko w szafach. Przeczytać można, fabuła nie jest aż tak frapująca, by jej po paru dniach nie zapomnieć, trochę przegadana książka. Niemniej jako ściśle rozrywkowa - godna polecenia.

Lily76 | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Dłużący się wątek dylematów emocjonalnych jednej z głównych bohaterek, który nie tyle trzymał w napięciu, co nieco nudził. Autorka trochę za bardzo odbiegła od wątku, który sugerował prolog, ale na szczęście w końcu, po wielu, wielu rozdziałach wszystko się wyjaśniło.
Dobre, ale nie rewelacyjne.

Ver-reads | 2018-04-12

Ostre, szorstkie gałęzie ocierały się o jej ciało a drobne kamienie raniły delikatną skórę stóp. Panujący dookoła mrok rozjaśniał jedynie blady blask księżyca, który momentami przedzierał się przez koronę drzew. Nadchodzące z oddali światła reflektorów wydawały się być jedyną realną szansą na ucieczkę przed goniącym ją oprawcą. Kiedy jednak z głośno bijącym sercem wbiegła na jezdnię wprost pod rozpędzony samochód, nie wiedziała jeszcze wówczas, że jego kierowca nie zahamuje. Abbie Campbell, spokojna i cicha nastolatka, zostaje znaleziona w krytycznym stanie na poboczu mało uczęszczanej drogi. W poszukiwanie bezdusznego sprawcy wypadku, który zostawił ją na pewną śmierć zaangażuje się całe miasteczko Little Melham, którego mieszkańcy wciąż nie mogą uwierzyć, że wśród nich ktoś byłby zdolny do tak okrutnego czynu. Wkrótce okazuje się, że ta chłodna noc kryje o wiele więcej mrocznych, skrywanych głęboko sekretów. Zaczną one stopniowo wychodzić na jaw, pociągając za sobą lawinę...

KatarzynaI | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Ta książka zrobiła mi z mózgu papkę i pokazała, jak łatwo można człowieka zwlec na manowce. Genialnie skonstruowany thriller,pełen intryg. W pewnym momencie, niczym mieszkańcy miasta, nie ufałam już nikomu i każdy był dla mnie podejrzany. Do samego końca trwałam w złym przekonaniu dlatego zakończenie kompletnie mnie zaskoczyło. Mam nadzieję, że cała seria będzie tak dobra.

Nowalijki | 2018-04-06
Przeczytana: 31 marca 2018

Tomasz Radochoński www.nowalijki.com.pl
-------------------------------------------

Najpierw Sheila Rodgers stała się Rachel Abbott, a dopiero za jakiś czas nieznana pisarka została okrzyknięta brytyjską mistrzynią thrillera psychologicznego. Trzy pierwsze powieści z serii o inspektorze Tomie Douglasie ukazały się w dystrybucji cyfrowej, dopiera czwarta część - Obce dziecko - pozwoliły Abbott przebić się, zarówno do świadomości czytelników, jak i na szczyty list bestsellerów. Informacja o cyfrowym debiucie w dzisiejszych czasach nie wydaje się być specjalnie zaskakująca, ale pozwala zrozumieć dwie kwestie. Po pierwsze, tłumaczy dlaczego wydawnictwo Filia zdecydowało się wydawać serię od czwartego, najlepiej przyjętego przez czytelników tomu. Po drugie, broni Drogę ucieczki, która zauważalnie różni się od późniejszych odsłon cyklu. Pozwala jednak dostrzec również ogrom pracy, jaką pisarka włożyła, doskonaląc styl, charakterystyczny dla powieści spod znaku domestic noir.

Inspektor...

Kaś | 2018-03-24
Przeczytana: 20 marca 2018

Tom Douglas przeniósł się do Little Meham, by być bliżej córki i miał nadzieję, że w miasteczku odnajdzie spokój – w końcu cóż niezwykłego może wydarzyć się w tak małej społeczności? Czasem nie warto oceniać po pozorach... Wszyscy mieszkańcy byli w szoku, gdy okazało się, że w okolicy ktoś porzucił potrąconą dziewczynkę – na bocznej drodze, na pewną śmierć. Choć wydawać by się mogło, że przestępstwo stanowi odosobniony przypadek losowy, to za jego sprawą wychodzą na jaw kolejne, skrywane przez lata tajemnice. Wypchnięte z pamięci demony odżywają na nowo i powracają do miasteczka, do osób, które usilnie starały się ich pozbyć.

Droga ucieczki to powieść balansująca na granicy obyczajówki i thrillera. Warto to podkreślić, bo niektóre osoby mogą być rozczarowane powolną akcją, mnogością wątków i zależnościami między postaciami, które często sięgają wielu lat wstecz i oparte są na romansach oraz wzajemnych niesnaskach. Sporo jest tu zwykłego, codziennego życia bohaterów. Oczywiście...

kryminalnyswiat | 2018-05-31
Przeczytana: 26 kwietnia 2018

Rachel Abbott rozpoczęła swoją karierę pisarską, wydając pierwsze powieści w formie cyfrowej. Sukces czwartej części cyklu z Tomem Douglasem w roli głównej - ,,Obce dziecko'' sprawił, że brytyjska pisarka znalazła się na szczycie list bestsellerów i przez wielu do dziś uchodzi za mistrzynię thrillera. Późniejsze powieści autorki zyskały większy rozgłos, stąd też książki Abbott w naszym kraju ukazują się bez zachowania porządku chronologicznego. W marcu nakładem Filia Mroczna Strona polscy miłośnicy thrillerów psychologicznych mogli zapoznać się z drugim tomem cyklu zatytułowanym ,,Droga ucieczki''. Czy rzeczywiście pierwsze książki autorki są słabsze od tych, które pozwoliły Abbott wypłynąć na szerokie wody i zdobyć popularność nie tylko w swoim kraju, ale także zagranicą?

W małej miejscowości Little Melham dochodzi do wstrząsającego wydarzenia. Na leśnej drodze zostaje potrącona czternastoletnia Abbie Campbell. Niezidentyfikowany kierowca pozostawia nieprzytomną dziewczynę na...