Sigmund. Pierwszy seans terapeutyczny

Wydawnictwo: Impression

Komiks

Alicya Oss | 2015-06-12

Mamy przed sobą zbiorek komiksowych pasków, które pojawiały się od 1994 roku na łamach holenderskiego dziennika De Volkskrant. Już pierwszy pasko-żarcik zdradza nam z czym będziemy mieć do czynienia: "Tu automatyczna sekretarka psychiatry, proszę wykrzyczeć swoje beznadziejne, niedorzeczne, depresyjnie brednie po sygnale..."

Naszym głównym bohaterem, jak łatwo się domyślamy, jest psychiatra Sigmund. Nie wykonuje on swojej pracy z powołania, ani nie należy do grona osób, które mają głębokie poczucie misji, związane z wykonywanym zawodem. Owszem skończył studia i ma gabinet: w nim fotel, biurko i roślinki. To jednak nie czyni z niego kompetentnego lekarza. Ze swoich pacjentów głównie bowiem kpi. I jeszcze dostaje za to pieniądze (dziwnie znajome realia - autor był w Polsce??). Na szczęście nie trafiają mu się trudne przypadki, tylko przeciętni Kowalscy, którzy potrafią odwdzięczyć się szarlatanowi pięknym za nadobne tak, że mu w idzie pięty. Walka jest więc wyrównana.

Plansze nie...

mrzokonimow | 2014-03-02