Międzyrzecz i ziemia międzyrzecka. Szkice z przeszłości

Wydawnictwo: Drukarnia Ligatura
historia
forest122

W monografii w bardzo przystępny, syntetyczny sposób przedstawiono historię regionu i zachodzące w nim najważniejsze procesy społeczno-historyczne,rozpoczynając narrację od wczesnego średniowiecza, a kończąc na roku 1945. Praca ta bardzo szeroko omawia dzieje, politykę, przenikanie granic, słynne rody, jak choćby v. Unrugów czy v. Kalckreuthów, gospodarkę, stosunki narodowościowe i religijne, życie codzienne. Szkicując historię ziemi międzyrzeckiej autor miał do końca na uwadze, że nigdy żaden region nie żył własnym tylko życiem.