Duch potrzebny od zaraz

Seria: Duże litery
Wydawnictwo: Skrzat
ZwykłaMatka

Zula i Jędrek wyjeżdżają nad morze do dziadków, którzy prowadzą pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. Nie przypuszczają, że zwyczajne wakacje zamienią się w wielką przygodę. Okazuje się bowiem, że Naleśnikowi grozi bankructwo. Rodzeństwo postanawia za wszelką cenę uratować pensjonat. Nieoczekiwanie z pomocą przychodzi pewna dziewczynka. Nie byłby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że okazuje się ona… duchem. Jak skończy się ta historia?

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1803

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl/index.php?p1=pozycja&id=1803

Chmurae | 2018-09-21
Przeczytana: 18 lutego 2018

Książka wydawnictwa Skrzat z serii „Duże litery” jest idealną lekturą wakacyjną dla dzieci. Opowiada ona o przygodzie nad morzem dziesięcioletniego rodzeństwa, które spotyka niezwykłą dziewczynkę. Autorka funduje czytelnikowi sporą dawkę humoru, a także napięcia.
Akcja rozpoczyna się wyjazdem Zuli i Jędrka do dziadków, prowadzących pensjonat Pod Wesołym Naleśnikiem. To nie pierwszy raz, kiedy dzieci pomagają babci Anielce i dziadkowi Piotrowi w domku wypoczynkowym. Z chęcią angażują się w pracę i poznają ciekawych gości, których jest jednak dużo mniej niż w poprzednich latach. Okazuje się, że mogą to być ostatnie wakacje dla pensjonatu Pod Wesołym Naleśnikiem, gdyż dziadkom grozi bankructwo. Kreatywni wnukowie nie mogą na to pozwolić i postanawiają zrobić wszystko by uratować biznes dziadków. W tym momencie zaczyna się niesamowita przygoda, poszukiwanie skarbu i znajomość z tajemniczą dziewczynką z plaży. Od tej pory muszą działać mądrze i ostrożnie, by pokonać przeszkody i...

Na półkach: Przeczytane, Skrzat
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Nasza kolekcja książek z serii Duże litery wydawnictwa Skrzat stale rośnie. Cieszy mnie to ogromnie, bo każda z tych lektur jest naprawdę bardzo fajna. Obecnie na półce Alicji stoi już 7 części i jak dotąd nie trafiłam na żadne opowiadanie, które by mi nie odpowiadało. Wręcz przeciwnie, każdym z nich jestem zachwycona! Takich książeczek to ja chcę więcej i więcej. Są rewelacyjne!

Dziś mam przyjemność pokazać Wam kolejną część z tej serii. Tym razem jej autorem jest Agnieszka Gadzińska, a książeczka ta nosi tytuł "Duch potrzebny od zaraz". Jestem przekonana, że dzieciaczki czytając go już mają ochotę chwycić po tę lekturę i zaszyć się w jakimś spokojnym miejscu by poznać historię opisaną wewnątrz. Przecież musi się tam kryć jakaś tajemnica. Coś niezwykłego. Moja Ala przynajmniej tak właśnie myślała. Gdy tylko zerknęła na tytuł tej książki - krzyczała, że chce ją czytać jako pierwszą. Ona uwielbia takie historie. Wszelkiego rodzaju zagadki i niewyjaśnione sytuacje to coś dla niej....

ZwykłaMatka | 2016-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2016

Agnieszka Gadzińska, to autorka książek o przygodach Skloty. Znamy też jej słynne "Lekarstwo na krowę". Tym razem w swojej najnowszej książce "Duch potrzebny od zaraz" znowu funduje nam sporą dawkę humoru. Sama nazwa pensjonatu nad morzem należącego do dziadków małych bohaterów: Zuli i Jędrka - bliźniaków odwiedzających ich latem, wywołuje uśmiech na twarzy. Bo jak inaczej zareagować czytając szyld z napisem "Pod wesołym naleśnikiem"? :)
Rodzeństwo przyjeżdża do dziadków i nawet nie przypuszcza jak bardzo nadchodzące wakacje zmienią się w wielką przygodę. Dzieci zawierają nowe przyjaźnie, pomagają starszej pani artystce w sprzedaży jej obrazów, a co najważniejsze - poznają tytułowego ducha. Kim jest tajemnicza zjawa-dziewczynka i dlaczego ukazuje się akurat bliźniakom?
Więcej na blogu http://zwyklejmatkiwzlotyiupadki.blogspot.com/2016/07/baw-sie-i-mysl-czyli-dobre-ksiazki-bo.html

Jakub2011 | 2019-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2019

bardzo misie podobała bo był tam duch.

beata | 2018-03-06
Aine | 2017-06-27