Dirty Love

Okładka książki Dirty Love Meghan March
Okładka książki Dirty Love
Meghan March Wydawnictwo: Red Dress Press Cykl: Wspólne grzeszki (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wspólne grzeszki (tom 2)
Red Dress Press
2016-05-16
2016-05-16
1943796858

Być może pamiętacie, że jakiś czas temu czytałam „Dirty girl” autorstwa Meghan March. Być może też pamiętacie, że nie do końca zaiskrzyło między mną a tą powieścią i liczyłam na to, że kontynuacja – „Dirty love” spodoba mi się o wiele bardziej.

W wielkim skrócie. Greer miała złamane serce. Znowu. Pod wpływem alkoholu opublikowała wpis kończący jej relację z Cavem. Ten wybryk poskutkował wyjazdem na wieś i obstawieniem domu ochroną. Cav jednak nie chciał tak łatwo się poddać i za wszelką cenę próbował odzyskać dziewczynę.

Niestety przy tej części również miałam wrażenie, że mało się w niej działo. Wydawało mi się, że najwięcej było scen 18+, a dopiero pod koniec, kiedy Greer stanęła oko w oko z pewnym mężczyzną, zaczęło się dziać coś ciekawego i interesującego. Co do bohaterów, to brat głównej bohaterki nie wzbudził mojej sympatii. Najpierw próbował ją odseparować od jej byłego, a potem miałam wrażenie, że machnął na nich ręką.

Nie jest to moja ulubiona seria napisana przez Meghan, ale w przyszłości z ciekawości sięgnę po kolejne tytuły tej pisarki.
Napisz do: Tom Woz

Bardzo lubię książki tej autorki. Mam nawet kilka i jak tylko jest okazja to chętnie sięgam po kolejne nowości Meghan March. Tym razem padło na cykl "wspólne grzeszki" liczący dwa tomy. Ostatnio lubię książki z motywem prawa, a główna bohaterka Greer Karas jest młodą adwokatką i do tego ma tylko brata milionera, który na dodatek ma fatalną opinię. Ona sama jest bardzo pracowita i dąży do celu nie wykorzystując pozycji brata. Do czasu kiedy...3 lata temu chłopak wystawił ją do wiatru , zniknął. Ona nie wiedziała o co chodzi, nie było żadnych wyjaśnień. Jakie było jej zdziwienie kiedy po czasie zauważyła jego twarz na billboardach.

Książkę dość fajnie się czytało na początku, ale jednak czegoś mi zabrakło. Ciężko to określić , ale jakby brakuje fabuły. Niby jakiś pomysł był , ale Meghan March kompletnie nie mogła sobie z nią poradzić. Oczywiście wiem, że to typowy erotyk, ale przy określeniach kakaowe oczko/dziurka czy kakaowa komnata (??) totalnie wymiękłam. Z tego co jeszcze zauważyłam czytając jej książki autorka ma dziwny dobór imion do bohaterów. Są dziwne, niepospolite, ciężko wymówić je jak czytam i ciężkie do zapamiętania - gdzie np. fabułę w innych książkach pamiętam , ale gorzej właśnie z imionami bohaterów. Nie mniej jednak jestem ciekawa drugiej części dlatego od razu po nią sięgnęłam.

Zakończenie troszkę mnie rozczarowało, w sumie ktoś kto dużo czyta może domyślić się zakończenia już po kilku rozdziałach książki. Czekam na jakąś inną pozycję autorki, bo ta nie należy do moich ulubionych.

Cała ta historia jest bardzo mocno naciągana. Ogólnie chemia między Greer a Cavem jest super, ale to jak Cav się zachowywał, co nim kierowało, ten cały backgound z mafią... No ta seria ma dużo mankamentów, ale nadal podobała mi się, bo lubię świat jaki autorka stworzyła i te wszystkie powiązania bohaterów i historii. Jestem ciekawa co się dalej dzieje w tym świecie.
O dziwo nie przeszkadza mi aż tak bardzo to, że nie czytam chronologicznie, bo niby wiadomo kto jest z kim parą, ale no błagam, przecież to wiadomo zawsze od pierwszych stron książki, więc nie traktuję tego jako spojlery i nie mam parcia, żeby znaleźć właściwą kolejność serii.

O dziwo...

Liczyłam że drugi tom się jakiś rozkręci. W jakim błędzie byłam... Jak fabuły nie było, tak nagle się nie pojawiała, dość logiczne. I z bólem serca przyznaje że ta książka jest po prostu zła i żałuję że ją przeczytałam. Niestety przy drugim tomie już zwyczajnie się męczyłam i zmusiłam żeby skończyć.

Bohaterowie dramatyczni, mam wrażenie że w drugim tomie zachowywali się jeszcze bardziej idiotycznie niż wcześniej. I naprawdę nie wiem kto był gorszy Greer czy Cav.

A te wszystkie wątki.. Fabuły ciężki się doszukać ale zwroty akcji jak w kryminale - zabójstwo, jedno, drugie, porwanie. I seks, który tak męczył jak nigdy. Ciężko było się wczuć w jakiekolwiek uczucia, namiętność, pożądanie, niby jest ale żeby to poczuć? Miałam ochotę tylko i wyłączanie to skończyć. 4,5/10

Bohaterowie dramatyczni, mam wrażenie że w drugim tomie zachowywali się...

„Dirty Love. Wspólne Grzeszki #2”, Meghan March

„Takie jest życie. Trzeba pokonać ciemność by móc w pełni docenić piękno tkwiące w świetle. To właśnie teraz robimy. Walczymy z ciemnym gównem między nami, aby dotrzeć do tego, co jest po drugiej stronie. Gdyby to było łatwe, czy byłoby tak wyjątkowe?”

[współpraca reklamowa @editio.red]

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że w tej części było dokładnie to samo, co w pierwszej. Jednak, mimo wszystko, mamy tutaj utarty schemat z rodzaju "dzisiaj się nie lubimy, kłamstwa to nie coś, co mogę znieść, ale jutro już będzie super i zaplanujemy sobie przyszłość".

[opis pochodzi od Wydawcy]
Greer Karas naprawdę kochała Cavanaugha Westmana, jeszcze zanim wspiął się na szczyty sławy. W tym związku nie chodziło o pieniądze, Greer jako młodsza siostra miliardera mogła sobie pozwolić na spełnienie każdej zachcianki. Tyle że Cav kilka lat temu zawiódł jej zaufanie. O tym, że ją porzucił bez słowa wyjaśnienia, Greer nie mogła zapomnieć. Przez krótki czas wydawało się jej, że może wybaczyć, kochać i cieszyć się miłością wspaniałego mężczyzny. Ale przebudzenie było jak kubeł zimnej wody. Nagle zrozumiała, że nic o nim nie wiedziała. Była okłamywana.
Przyznanie przed sobą, że została oszukana przez kogoś, komu oddała ciało i serce, było bardzo trudne. Dziewczyna nie mogła jednak po prostu zająć się leczeniem złamanego serca. Siostry miliarderów żyją innym życiem niż miłe dziewczyny z sąsiedztwa. To, co mówią i z kim sypiają, jest przedmiotem zainteresowania całego świata, a jedna notka na Twitterze, wysłana po pijanemu, może sprowadzić poważne kłopoty na finansowe imperium. Jej brat, Creighton, był tego świadomy i postanowił zrobić wszystko, aby dawny kochanek już nigdy nie miał okazji okłamać jego młodszej siostry.
Byłoby prościej, gdyby Cav pogodził się z utratą Greer. Z tym że w jego żyłach płynęła krew najpotężniejszych gangsterów Nowego Orleanu. Postanowił zawalczyć o swoją kobietę. Przecież zawsze należała do niego. Być może kiedyś nie mógł jej dać tego, na co zasługiwała, ale teraz wszystko się zmieniło. Cav postanowił wrócić, zdobyć drugą szansę i... ją wykorzystać.
O prawdziwą miłość trzeba zawalczyć!

I okej, rzeczywiście w "Dirty Love" Autorka wykorzystała możliwość skorzystania z opcji "rozwój fabuły w kierunku innym niż sypialnia", ale nadal dla mnie było to za mało. Gatunkowo jest to co prawda romans, ale czy w romansie nie może być nic poza seksem?

No właśnie. Trochę nowych wątków, dobrze wplecionych w akcję, jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Postaci zupełnie się nie zmieniły (ewentualnie Greer i jej przyjaciółce ubyło trochę inteligencji, nie żebym je obrażała) i dalej nie mają żadnego konkretnego tła i nie umiem znaleźć jasnego wyjaśnienia co takiego robią w tej powieści.

Jest trochę emocji, ale niekoniecznie są pozytywne (jak już, to emanowała podczas czytania ode mnie złość).

Nie daję tej książce co prawda -∞ gwiazdek, ale dalej nie jest to mój faworyt. Akcja jest płytka, o bohaterach mówić za dużo chyba nie muszę… "Dirty Love" nie jest też totalną tragedią, ale mimo wszystko niektóre sceny mnie obrzydzały (a dirty talking powinien chyba jednak być urozmaiceniem, nie powodem, dla którego mam chęć zwrócić wczorajszy obiad).

asia xx

„Dirty Love. Wspólne Grzeszki #2”, Meghan March

[współpraca reklamowa @editio.red]

Skłamałabym, gdybym powiedziała, że...

Na szczęście nie musiałam długo czekać na kontynuacje losów Greer i Cava. Myślę, że ten sposób wydawania takich krótkich książek jest bardzo dobry. Czytelnik dostał mało w jednej, ale od razu może sięgnąć po kolejna. Oby tak dalej. 😁

Greer ze złamanym sercem zostaje wywieziona tak, aby Cav jej nie odnalazł. Ale brat Greer nie wie, że Cav zrobi dosłownie wszystko, aby ją odszukać. W końcu, wrócił specjalnie dla niej.

No ta część była super! Powiedziałabym, że lepsza niż poprzednia. Co prawda Greer mnie czasami wkurzała swoim zachowaniem, jakby miała kilka lat i nie wiedziała, że robiąc coś złego będzie musiała ponieść konsekwencje. Greer to idealny przykład tego, że telefon i alkohol to złe połączenie. Bardzo złe. Ale Cava to mi tak było szkoda, kurczę No nikt nie dał mu się wytłumaczyć. Wiadomo, okłamał Greer, ale mimo wszystko, miał prawo wyjaśnić.

Cała historia nadal była niesamowicie gorąca, ale tutaj było więcej walki z sercem i o serce. Masa emocji oraz bardziej rozbudowana fabuła dała mi szanse na lepsze poznanie bohaterów i ich tajemnic. No bo Cav nie skrywał tylko jednej tajemnicy, która wyszła na jaw na końcu pierwszej części. Ta, którą wyjawi w drugim tomie, może na zawsze zamknąć drzwi do serca Greer. Co to za tajemnica?

Mam wrażenie, że te wydawca źle wydał te serie. Na początku powinna być wydana historia brata Greer („Dirty Billionaire”, „Dirty pleasure” i „Dirty together”),może to pozwoliłoby lepiej zrozumieć jego zachowanie nie zawsze spotykało się z moim uznaniem.

Bałam się jednej rzeczy i zazwyczaj mam takie obawy przy tak krótkich książkach. Boję się pędzącej fabuły, która nie przekazuje żadnych emocji. Na szczęście ten strach był zbędny, bo, mimo że całość nie ma zbyt wielu stron, to wszystko wyszło wręcz idealnie!

Uwielbiam książki Meghan March, bo perfekcyjnie trafiają do mojego serca niegrzecznej dziewczynki 😈 i myślę, że nie tylko do mojego!

DIRTY LOVE 💖👩‍❤️‍👨

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Tak jak wspomniałam, nie musiałam, czeka długo, na kolejną cześć Wspólnych grzeszków, tak więc jestem dzisiaj z recenzją drugiego tomu 🥰

Greer nie potrafi przyjąć do wiadomości, to czego dowiedziała się od brata i tak oto z nim opuszcza swoją miłość. Ponownie wychodzi skandal z nią w roli głównej. Jednak Greer nie spodziewa się, że Cav tak szybko nie odpuści i będzie się starał zbliżyć do dziewczyny.

Zdaje mi się, że ta część bardziej pokazuje, to co naprawdę łączy bohaterów ❤️ Jest tutaj pokazana, siła ich uczuć oraz to, że warto o tę miłość walczyć.

Książka ta jest pełna intryg i kłamstw oraz można powiedzieć, że nawet manipulacji. Autorka pokazuje, że nawet najbardziej zatajone kłamstwo wyjdzie na świat dzienny, a zaufania nie można od razu odbudować. Wszystko ma swój czas 😊

Greer w tej części to, to jak Greer z pierwszego tomu 🤣 Alkohol i telefon to zdecydowanie złe połączenie. Dodatkowe zachowanie, jak u dziecka trochę zaczynało mnie wkurzać.

Natomiast Cav… w tej części zdecydowanie poznajemy jego życie, jako Hollywoodzkiej gwiazdy 😉 Było mi go mega żal, kiedy nikt nie pozwolił mu się wytłumaczyć ani na spokojnie z nim nie porozmawiał. Wyciągnęli wnioski, z tego, co chcieli i tyle na temat. Bardzo podobało mi się to, jak starał się o Greer oraz to, co zrobił, żeby mieć ją przy sobie i z nią porozmawiać 🤭

Mogę szczerze przyznać, że ta część była lepsza od pierwszej i bardziej rozbudowana pod względem walki o miłość bohaterów 🥰

Sama akcja powieści była niezwykle gorąca i wraz z następnymi kartkami było czuć to napięcie bohaterów 😊

Dodatkowo końcowa akcja… to normalnie mistrzostwo podnoszenia ciśnienia. Cav jak to Cav chowa w rekawie nie tylko jedną małą tajemnicę 🤭

Mimo że sama książka nie była niezwykle długa, to bardzo mi się podobała. Miała to coś, co spowodowało, że książka bardziej podobała mi się niż sam tom 1 😍

Wiem, że wiele z Was ma obawy co do krótkich książek i szybkiego skończenia wątków. Dlatego mogę Wam powiedzieć, że tego w tej książce nie znajdziecie. Tu każda sytuacja była po coś i nie skończyła się tak szybko, jak zaczęła 😁

Mam nadzieje, że będę miała szanse przeczytać kolejny tom tej historii 😉

Zdecydowanie mogę polecić tą książkę każdemu, który lubi takie historie motywy 🥰

DIRTY LOVE 💖👩‍❤️‍👨

OCENA: ⭐️⭐️⭐️⭐️

Kontynuacja "Dirty girl" niesie za sobą nowe fakty z przeszłości. Tłumaczy zachowania bohaterów i pokazuje prawdę na którą mało kto jest gotowy. Dodanie wątku mafijnego urozmaica fabułę, a gorąca strona książki nadal zachwyca. Obie książki są bardzo dobre, lecz ta część nie zachwyciła mnie aż tak jak pierwsza. Dlatego zdecydowałam się ocenić ją na 0,5 ✨ mniej. Nadal bardzo mi się podobało, tylko pierwsza część była po prostu lepsza. Polecam przeczytać całość, bo tylko w ten sposób zrozumie się sens książki. Przypominam, że książka jest dla czytelników 18+

3,5/5 ✨

Ps. Jestem chora więc z góry przepraszam za wszystkie niedociągnięcia w recenzji

🌺"Dirty Love" autorki Megan March to kontynuacja historii Greer i Cava,muszę przyznać że, część pierwsza bardziej mi przypadła do gustu. W tej części irytowała mnie główna bohaterka, aż czasem pod nosem wymknęło mi się parę epitetów🙈.
Wciąż jednak książkę czytało się dość szybko.

🌺Cav złamał serce Greer po raz drugi tym razem przez kłamstwa i zatajanie faktów z przeszłości.
Po tym jak prawda wyszła na jaw dziewczyna znów się upija i robi kolejny głupi błąd który, kosztuje jej brata stratę akcji i pieniedzy, wkurzony Creighton postanawia ukryć Greer przed Cavem w domu ich babci, ale jak się okazuje Cav nie cofnie się przed niczym żeby ją odzyskać.
Porywa dziewczynę i zabiera do Hollywood gdzie chce jej pokazać jak bardzo ją kocha i jaki związek mogą zbudować.
Ale czy na kłamstwie i braku zaufania można budować związek?

"Już po mnie. Zostanę sprzedana jakiemuś grubemu szejkowi, jak w filmie Uprowadzona. Moj brat jest super, ale nie jest Liamem Neesonem. Moze zna Liama?Histeria miesza mi się w głowie, a strach sięga zenitu".

"To jego gra.Specjalnie będzie się ze mną drażnił przez całą noc, aż nie będę mogła tego dłużej znieść".

🌺Moja ocena 5/10

Wciąż jednak książkę czytało się dość szybko.

Recenzja książki "Dirty Love" autorstwa Meghan March:

"Dirty Love" to kontynuacja historii Greer i Cav'a, która zdobyła serca czytelników. Ta część wydaje się być jeszcze bardziej intrygująca od poprzedniej. Powieść natychmiast przyciąga czytelnika i kontynuuje wątki z pierwszej części, co pozwala na szybkie ponowne zaangażowanie się w historię.
Historia Greer i Cav'a, po zakończeniu pierwszej części, pozostawia czytelnika w napięciu. Po wyjawieniu się tajemnic, sytuacja staje się jeszcze bardziej skomplikowana, a Greer jest załamana. Jej serce i dusza ponownie rozpadają się na kawałeczki, a powodem jest Cav. Autorka z sukcesem kreuje napięcie i emocje wokół tych bohaterów. Jednakże, choć fabuła jest fascynująca, niektóre decyzje Greer mogą wprowadzić pewne rozczarowanie u czytelników.
Warto jednak podkreślić, że jest to lektura przeznaczona dla starszych czytelników, ze względu na liczne sceny 18+.

Recenzja książki "Dirty Love" autorstwa Meghan March:

Historia Greer i Cav'a, po...

• Audiobooki
  • Od wydawnictwa