The Voyage of QV66

Wydawnictwo: Mammoth
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mlg

People have evacuated the Earth and fled to Mars, leaving behind rubbish and animals. Five animal friends must strike off on a hazardous journey from the north of England to London with a curious animal named Stanley. Together they must find out what Stanley is and why he is so special.

źródło opisu: http://www.abebooks.co.uk/Voyage-QV66-Penelope-Liv...(?)

źródło okładki: http://www.ebay.co.uk/itm/The-Voyage-of-QV66-Penel...»

Mlg | 2016-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Świat znalazł się pod wodą. A ludzie? – ludzi autorka wysłała na Marsa. To, o kim jest ta książka? – o pięciorgu przyjaciołach przemierzających post-apokaliptyczny świat łódką, do której doczepiono koła.
Kim są bohaterowie? – to zwierzęta: narratorem jest pies o imieniu Pal, towarzyszą mu: krowa – Freda, gołąb – Offa, koń – Ned, kot – Pansy oraz Stanley, o którym pozostali mówią, że jest dziwny, jedyny w swoim rodzaju i nie wiedzą, do jakiego gatunku go przypisać (my oczywiście wiemy, że jest małpą). Grupa przyjaciół podróżuje do Londynu, ponieważ tam, w dziwnym miejscu o nazwie Zoo, prawdopodobnie przebywają pobratymcy Stanleya, który pragnie dowiedzieć się, kim jest i spotkać krewniaków.
Wędrujemy ze zwierzakami, po drodze spotykamy inne zwierzęta, a także znajdujemy przydatne pozostałości po ludziach, które potrafi wykorzystać inteligentny Stanley. Woda powoli opada odsłaniając bałagan pozostawiony przez ludzi.

Na półkach