Katechizm religii katolickiej. Cz. 10, Wiara i życie. Skrót katechezy

Cykl: Katechizm religii katolickiej (tom 10)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Wrocławskiej Księgarni Archidiecezjalnej
filozofia i etyka
Joanna

Każdemu człowiekowi nasuwają się bardzo ważne pytania: Skąd wziął się wszechświat i wszystko co istnieje? Czy jest Bóg? Kim jest człowiek? Jaki jest sens i cel życia ludzkiego? Czym jest dobro i zło? Jak człowiek powinien postępować? Odpowiedzi na powyższe i podobne pytania nie potrafi dać nauka, bo to przekracza jej możliwości. Stara się na nie odpowiedzieć filozofia, ale może ona błądzić, ponieważ jest tworem rozumu ludzkiego, który jest omylny. Na te pytania daje odpowiedź książka zwana „katechizmem", która zawiera całość nauki objawianej nam przez Boga, a głoszonej przez Kościół.

źródło opisu: Wydawnictwo Wrocławskiej sięgarni Administracyjnej 1982

źródło okładki: zdjęcie autorskie