Mroczna przeszłość

Tłumaczenie: Maria Suchy
Cykl: Elen z krainy fiordów (tom 4)
Wydawnictwo: Edipresse Polska S.A.
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Rømlingen
saga, norweska, romans

Pod nieobecność Ankera w gospodarstwie Elen opiekuje się Jonasem, który został postrzelony. Robi to ze względu na Verę, mimo że ma świadomość tego, iż doktor ukarze ją za pomaganie niebezpiecznemu zbiegowi. Elen wciąż nawiedza ten sam koszmarny sen o siostrze Solveig, która zniknęła dziesięć lat wcześniej. Ale pewnej nocy wydarzenia we śnie przybierają nowy obrót.

źródło opisu: Wydawnictwo Edipresse Polska S.A. 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Chwila_dla_siebie | 2016-07-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 29 lipca 2016

Pisząc opinię o "Mrocznej przeszłości" należy wspomnieć, iż opis na okładce w ogóle nie dotyczy tej książki! Saga norweska oryginalnie zawiera 40 tomów, wydanie polskie podzielone zostało na 50. Mniemam, że polski wydawca bezmyślnie skopiował tytuł i opis czwartego tomu książki norweskiej, który do naszej "czwórki" ma się nijak. Podejrzewam, że Elen postrzelonym Jonasem będzie się opiekować dopiero w 5 tomie, jak nie dalej.

Co do treści: poczciwa Elen zaczyna pokazywać pazurki. Stawia się służbie (najwyższy czas, w końcu jest panią domu), zaczyna zawierać znajomości, rozwijać talenty... Ale konflikty w majątku doktora nie cichną. Przy okazji okazuje się, że despotyczny mąż ukrywa przed Elen mrożące krew w żyłach tajemnice. Jeśli dodamy do tego Jonasa, poszukiwanego w sprawie morderstwa uciekiniera z zakładu dla psychicznie chorych, zaczyna nam się tu robić niezły kryminał.

Mam nadzieję, że kolejne tomy będą lepiej wydane - taka bylejakość przekłada się na (dys)komfort...

Nori | 2017-08-11
Przeczytana: 15 sierpnia 2017