Hamilton: The Revolution

źródło okładki: https://www.hachettebookgroup.com/

Kathy | 2017-01-20
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Już od ponad dwóch miesięcy jestem uzależniona od soundtracku "Hamiltona". Zaraziłam tym nawet młodsze siostry. To prawdziwy fenomen: dlaczego miałby mnie interesować jeden z ojców założycieli USA? To ich historia, ja nawet nie wiedziałam, że on widnieje na banknocie 10-dolarowym. A jednak coś mnie przyciągnęło i tak trzyma do tej pory. Możliwość przeczytania o kulisach powstawania tego arcydzieła - bezcenna. Lektura sprawiła, że jeszcze bardziej podziwiam Lina i jego "Cabinet", bo stworzyli coś innego, wyjątkowego - ech, wszystkie określenia brzmią blado w porównaniu do tego, co o tym myślę.. Przełamali wiele barier, ale nie patosem, tylko hip-hopem i rapem. Ja nawet nie jestem fanką takiej muzyki, a znam już prawie wszystkie teksty i tylko to śpiewam pod prysznicem. Mam nadzieję, że kiedyś kiedyś kiedyś uda mi się zobaczyć tę sztukę na żywo. Polecam!

AndromedaMirtle | 2016-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2016

Ślicznie wydana książka i zawiera wiele ciekawych informacji o powstawaniu musicalu "Hamilton".

weronkadk | 2017-08-12
martbook | 2017-08-06