7,23 (2002 ocen i 122 opinie) Zobacz oceny
Peril at End House
lacerta

Emeryt Herkules Poirot miał wypoczywać w nadmorskim uzdrowisku, tymczasem poznał Nick Buckley i musi uspokajać nerwy, budując domki z kart. Pech, czy ktoś nieudolnie próbuje zabić Nick? Właścicielka Samotnego Domu cztery razy uniknęła śmierci, a jednak lekceważy ostrzeżenia detektywa. Do czasu! Podejrzani przyjaciele, zaginiony narzeczony, pożyczony szal.... Miłość, chciwość i tragiczne qui pro quo. Morderstwo. Czyżby pierwsza porażka detektywa? To tylko pozory!

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 2016

źródło okładki: agathachristiekolekcja.pl

Krzysztof Nalepa | 2019-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2019

Nie bardzo wiem jak ocenić tę książkę. Rozwiązanie zagadki wydaje się oczywiste, ale dzięki temu lepiej rozumiem tok myślowy Poirota, kiedy wyjaśnia jak do tego doszedł.

Anna | 2019-08-10
Przeczytana: 01 stycznia 2012

Twórczości Agaty Christie nie ma co oceniać. Jak wiadomo, każda z jej powieści jest inna i świetnie napisana. Bądź co bądź "królowa jest tylko jedna". Polecam!

Magnis | 2019-05-26
Przeczytana: 21 maja 2019

Po dłuższym czasie przyszła pora na kontynuacje przygody z moją ulubioną autorką kryminałów Agathą Christie. Mój wybór padł na kolejny tom przygód z Herculesem Poirotem pod tytułem Samotny dom, który zapowiadał się ciekawie. Oczekiwania wobec niego miałem spore i chciałem dostać powieść z intrygującą zagadką do rozwiązania. Gdzie bohater znów wysila swoje szare komórki do poznania prawdy jaka czeka na poznanie. Dlatego czytając po kolei tomy padło właśnie na Samotny dom.
Hercules Poirot wraz ze swoim przyjacielem Hastingsem jest świadkiem dziwnego wydarzenia dotyczącego poznanej przed chwilą panny Nick. Mieszkającej w Samotnym domu, której grozi niestety śmiertelne niebezpieczeństwo. Rozpoczynają śledztwo Poirot znów będzie musiał zaprząc swoje szare komórki do rozwiązania tajemniczej sprawy i poznać prawdę dotyczącą dziwnych wydarzeń jakie mają miejsce.

Sięgając po kolejny tom przygód jednego z rozpoznawalnych detektywów z kapitanem Hastingsem rozpoczyna się jak zwykle niewinne....

Katarzyna | 2019-04-22
Przeczytana: 16 kwietnia 2019

„Samotny dom” wyd. 1932r.

Kolejna powieść Królowej kryminału o przygodach Herculesa Poirot. Tym razem bez fajerwerk.
Detektyw, pomimo że na emeryturze i z zamiarem wypoczynku, postanawia pomóc młodej damie, która znalazła się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. Grono podejrzanych jest bardzo wąskie i do tego sami przyjaciele, dlatego do końca ciężko obrać jakikolwiek kierunek. Jednak dla wprawnego czytelnika książek Pani Christie i zakończenie można z czasem przewidzieć.
Czyta się sympatycznie, ale i historia nie pozostaje na dłużej w pamięci.

zUśmiechemPrzezŻycie | 2019-03-21
Przeczytana: 21 marca 2019

Wow! Całkowite zaskoczenie! Brawa dla autorki - Ani przez chwile nie spodziewałam się takiego zakończenia. Książka nie zostawia niedosytu, mamy odpowiedzi na wszystkie możliwe pytania! Świetna pozycja.

SickSense | 2019-03-16
Przeczytana: 16 marca 2019

Krótki, dobry kryminał na jeden wieczór (albo wolne chwile w pracy w moim przypadku). Jak zwykle autorka niesamowicie namieszała przed samym końcem i udało się jej mnie zaskoczyć. Jedyne co mi przeszkadzało to pojawiający się po raz już kolejny wątek tajemniczego testamentu i poszukiwaniu łowcy fortuny. Jednak w przypadku tego tytułu autorka poprowadziła losy bohaterów nieco inaczej niż w klasycznych swoich powieściach z testamentem w roli głównej, co trochę uratowało ogólne wrażenie. Mimo wszystko jestem daleka od zachwytów.

mosk | 2018-12-19

nie wytrzymało próby czasu...

zakochana.zaczytana | 2018-10-21
Przeczytana: 29 lipca 2018

,,Samotny dom" to ciekawy kryminał z zaskakującym zakończeniem, mnóstwem tropów i ciekawą fabułą. Jednak mimo, iż książka jest cieniutka czyta się ją momentami dość wolno. Być może to kwestia wielości pomysłów i znaków zapytania jakie ma Poirot. Bohaterowie też nie do końca budzą sympatię, a i mam wrażenie że sam Poirot czasem drażni. Jednak jako miłośniczka Poirota i A. Christie i tak polecam

Patrycja | 2018-09-26

akcja bardzo wciąga i zaskakuje

Daguchna | 2018-09-19
Przeczytana: luty 2013

Zawsze, kiedy odnoszę jedną przeczytaną książkę Agathy Christie do biblioteki, okrutnie kusi mnie półka pełna innych… Ale o ile wcześniej częstym kryterium wyboru była adaptacja filmowa – czy to już widziana, czy dopiero na liście rzeczy do obejrzenia – o tyle tym razem do sięgnięcia właśnie po „Samotny Dom” skłoniła mnie gra komputerowa zrobiona przez Flood Light Games i Oberon Games, którą dostałam razem z moim laptopem i w którą regularnie sobie swego czasu "pykałam". Gierka, jak każda adaptacja, koniec końców okazała się nie do końca wierna, dzięki czemu mimo tego, że znałam już personalia mordercy, powieść zaskoczyła mnie paroma niespodziankami. I nie tylko, bo jednak co intryga opowiedziana w książce to intryga opowiedziana w książce. Czyta się, jak to zazwyczaj u Christie bywa, lekko, łatwo i wciągająco. Jest kilka wyrazistych, acz nie przerysowanych postaci (Fryderyka Rice to moja absolutna faworytka). Jest ciekawa intryga z zaskakującym (oczywiście dla kogoś, kto nie zna...