Bug, rzeka życia. Nadbużańskie impresje

Okładka książki Bug, rzeka życia. Nadbużańskie impresje Stanisław Baj, Franciszek Kobryńczuk, Tadeusz Łazowski, Marek Lejbrandt, Monika Mikołajczuk, Dorota Starczewska, Cezary Starczewski, Artur Tabor
Okładka książki Bug, rzeka życia. Nadbużańskie impresje
Stanisław BajFranciszek Kobryńczuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Epograf Seria: Pamiętniki Nadbużańskie albumy
albumy
Pamiętniki Nadbużańskie
Wydawnictwo Epograf
2008-01-01
2008-01-01
Bug rzeka Bug nadburzańskie impresje

Okładka książki Anatomia zwierząt. Tom 1. Aparat ruchowy Henryk Kobryń, Franciszek Kobryńczuk, Kazimierz Krysiak
Anatomia zwier... Henryk Kobryń, Fran...
Okładka książki Anatomia zwierząt t. III Henryk Kobryń, Franciszek Kobryńczuk
Anatomia zwier... Henryk Kobryń, Fran...

Przepiękna książka. W środku znajdziemy niedużo, ale jakże ciekawych, interesujących lub poetyckich tekstów i dużo fantastycznych, znakomitych zdjęć ukazujących życie nad naszą przyrodniczą perłą, czyli graniczną i nieokiełznaną rzekę Bug.
Wstęp to trzy bardzo dobre teksty: "Bug - wspólne dziedzictwo", "Bug - odpowiedzialność" oraz "Bug - ojczyzna duszy". Za wstępem ukazują się następujące rozdziały: "Życiodajny Bug", "O brzasku", "Leśne ostępy", "Życie codzienne", "Ocalić od zapomnienia", "W zimowym śnie...". W każdym rozdziale mnóstwo rewelacyjnych zdjęć i krótkie teksty dopełniające całość. Warto wymienić autorów zdjęć. Są to: A. Bulik, P. Ciosek, I. Graff, T. Hryciuk, W. Karnkowski, S. Kordaczuk, A. Krasuski, E. Lejbrandt, M. Lejbrandt, G Leśniewski, A. Niedbała, K. Niedbała, K. Niedbała, M. Omelaniuk, M. Pawelec, D. Starczewski, G. Szkatuła, A. Tabor, P. Tołwiński.
Książka to wybitny, pięknie wydany i doskonale opracowany album ze wspaniałymi zdjęciami. Ozdoba domowej biblioteki. Czasem do tej książki wracam, by obejrzeć ponownie nastrojowe, nostalgiczne, świetne zdjęcia o wyjątkowym i niezwykle urokliwym obszarze naszego kraju. Książka ta jest cudna, książka ta jest rewelacyjna.

Dodaj cytat z książki Bug, rzeka życia. Nadbużańskie impresje