Giełdy towarowe. Komentarz

Wydawnictwo: ABC
biznes, finanse

Praca stanowi pierwszy komentarz do ustawy o giełdach towarowych. Składa się z trzech części. Pierwsza jest poświęcona pojęciu giełdy towarowej oraz jej historii. Druga część pracy stanowi komentarz do obowiązującej współcześnie ustawy z dnia z dnia 26 października 2000 r. o giełdach towarowych. Na ostatnią część składają się akty normatywne, które wiążą się z działalnością giełd towarowych, przede wszystkim jedynej działającej obecnie giełdy towarowej Towarowej Giełdy Energii.