Wszystko o różańcu, który może wszystko. Historia, Święci, Cuda, Krucjaty

Wydawnictwo: Fronda
religia

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie? Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach? To różaniec, Psałterz...

To różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu.

Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę.

"Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec… to byłby mój koniec".

Szatan podczas egzorcyzmów

Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła? Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych?

W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji.

Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.

Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima.

Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów.

Nigdy nie sądziłeś, że historia różańca może być tak pasjonująca.

źródło opisu: http://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/wszystko-o-roz...(?)

źródło okładki: http://wydawnictwofronda.pl/ksiazki/wszystko-o-roz...»

jeke | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Wincenty Łaszewski-specjalista mariolog w książce pt.,,Wszystko o różańcu, który może wszystko" opisuje dzieje różańca, świętych krzewiących modlitwy oraz cuda im towarzyszące.

Autor opowieść o różańcu zaczyna od najdalszych czasów, gdy jeszcze anachoreci wykorzystując wewnętrzną aktywność wyrażającą się w refleksji i serdecznych myślach podejmowali próby życia w nieustannej modlitwie na pustyni w Egipcie oraz Syrii. Św. Antoni Pustelnik oraz św. Epifaniusz z Cypru potrafili modlić się nieustannie, nawet podczas prac związanych z pozyskaniem pożywienia. Miłość do Boga sprawiała, że pragnęli z nim ciągle rozmawiać, najlepiej świętymi słowami z Biblii. Stopniowo stawało się to tradycją.

Pierwszy praróżaniec to kamyki służące do odliczania modlitw, które mnisi wrzucali do miski. Paweł z Teb w ten sposób odmawiał Ojcze nasz. Przez wiele wieków modlitwa Zdrowaś Maryjo była dokładnym powtórzeniem pozdrowienia Gabriela i Elżbiety z Ewangelii według św. Łukasza.
W VI wieku pojawiły się...

dobrerecenzje | 2016-10-06
Przeczytana: 06 października 2016

Wincenty Łaszewski to autor takich bestsellerów jak: „Fatima - stuletnia tajemnica”, czy „Nadchodzi kres - mistyczne wizje końca świata”, a teraz zaprasza nas do kolejnej swojej bestsellerowej powieści „Wszystko o różańcu, który może wszystko”.

Autor porównuje różaniec do ikony pisanej nie pędzlem, ale szeptem modlitwy, myślą skupioną na Bogu, wreszcie kontemplacją.
Różaniec jest modlitwą znającą szyfr do bramy Nieba.
Kto z nas nie umie odmawiać różańca?
Pamiętamy go z lat dziecięcych, gdy nasze babcie i mamy uczyły nas odmawiać paciorki różańca.
Kto z nas nie umie tej pieśni: „Jak paciorki różańca, przesuwają się chwile, nasze smutki, radości i blaski, a Ty Bogu je zanieś, połączone w różaniec, Święta Panno Maryjo, pełna łaski”.

Miesiąc październik jest szczególnie poświęcony różańcowi i Matce Najświętszej.
„Matka Boża Różańcowa” - ten tytuł nie został podany przypadkowo. Jest on podsumowaniem całości objawień w Fatimie i wskazuje na to, co w nich najważniejsze: „Do Tej,...

MoznaPrzeczytac | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Modlitwa, przedmiot, łącznik z Bogiem, produkt. Czym jest różaniec? Czy jego znaczenie determinują owy konflikt pomiędzy katolikami a ludźmi, którzy próbują z katolicyzmem walczyć? Na te pytania spróbował odpowiedzieć Wincenty Łaszewski w swojej książce. Całość nie ma wymowy stricte religijnej. Nie jest kazaniem głoszonym z katolickiego ołtarza, ale sumienną, opartą na bogatej literaturze i źródłach rozprawą o różańcu jako dzisiejszym symbolu religii rzymskokatolickiej

Pełna recenzja książki na stronie:

Anna | 2017-06-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Inspirujące kompendium wiedzy o różańcu. Mnie z pewnością już zachęciła ta książka do częstszej i lepszej modlitwy różańcowej. Autor przekzauje bardzo dużo wiedzy, ale robi to w sposób fascynujący. Przede wszystkim kompozycja jest bardzo przemyślana, a oprócz tego język jest bardzo przystępny, fragmentami nawet powiedziałabym, że "baśniowy". Wyjście w rozważaniach od Jezusowego przykazu "Nieustannie się módlcie!" i różańcowa odpowiedź Kościoła ukształtowana przez wieki - majstersztyk.

Fernandez | 2017-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2017

Jestem pełen uznania dla autora. Na pewno nie jest łatwo pisać na tak trudny temat i stworzyć tak pasjonującą książkę. Chapeau bas, prawdziwe kompendium w najlepszym wydaniu!

Już zanim sięgnąłem po powyższą książkę uważałem różaniec za wyjątkową modlitwę - wyjątkową w swojej prostocie, pięknie i skuteczności. W mojej głowie było jednak kilka pytań - skąd, dlaczego, czy to albo tamto... Gdy kiedyś przypadkiem trafiłem na ten tytuł pomyślałem, że może właśnie tutaj uda mi się odnaleźć odpowiedzi na te pytania... i nie myliłem się! Odkryłem to czego szukałem i jeszcze bardziej umocniłem się w przekonaniu o tym jak cenną modlitwą jest różaniec oraz że warto mieć w nim swoją życiową ostoję. Cytując za s. Łucją: "W życiu ludzkim nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać za pomocą modlitwy różańcowej."

Momentami lektura książki przypomina czytanie podręcznika do historii - mamy mnóstwo dat, osobistości i zdarzeń, ale to wszystko jest ujęte w tak przystępny sposób, że z...

8KR | 2016-10-10
Przeczytana: 10 października 2016

Wincenty Łaszewski autor m. in "Fatima. Stuletnia tajemnica", jest doktorem teologii, pisarzem, tłumaczem, badaczem w zakresie antropologii mariologicznej. Właśnie nakładem Wydawnictwa Fronda ukazała się jego kolejna książka "Wszystko o różańcu, który może wszystko"

Jest to lektura na pewno wymagająca skupienia, i bardzo ciekawa. Czytelnik może poznać wiele interesujących faktów z historii najpopularniejszej katolickiej modlitwy, choć może za mało teraz docenianej? Różaniec, jak przekonuje autor sięga swoimi początkami III wieku, i nie raz stawał się niezastąpionym orężem.

Książka ta to nie tylko historia, ale i opis różańcowych objawień, cudów, świadectw, ruchów, obietnice i odpustów, a także praktyczne rady jak dobrze odmawiać tę modlitwę.

Książka jest bogato ilustrowana, przyciąga wzrok. Myślę, że jest warta bliższego poznania przez każdego katolika, zwłaszcza w październiku miesiącu różańca świętego.
K.T.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com