Cyrk przyjechał

źródło okładki: https://dziupla.sowa.pl/f/z1qif2xeeg8c2.jpg

patronat | 2016-07-28
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 2016 rok

Jak na książkę z 1954 roku (moje wydanie) jestem mile zaskoczona. Nie na tyle jednak, by ta pozycja zmieniła moje życie choć w niewielkim stopniu.

Jak można sądzić po tytule - książka porusza tematykę cyrkową. Poznajemy bohaterów, którzy są reprezentantami całej grupy utalentowanych osób - od tancerek, gimnastyczek i akrobatek, przez żonglerów i komików, aż do pogromcy lwów.
Poznajemy ich nawet aż nadto! Nie ma w tym jednak niczego drażniącego, ponieważ autor w przyjemnym, nieco gawędziarskim, stylu przedstawia nam historię każdego z tych bohaterów.
Można także stwierdzić, że ta książka mieści w sobie chyba wszystko - wątek kulturowy, społeczny, miłosny... Można tak wymieniać i wymieniać!

"Cyrk przyjechał" to dobra pozycja na spędzenie z nią popołudnia - jednego z tych, kiedy nie chce się sięgać po coś trudnego. To książka o ludziach napisana przyjemnym językiem. O ludziach i dla ludzi. :)

Antoniówka | 2017-05-03
Przeczytana: 2014 rok