Miłość Marii Magdaleny

Wydawnictwo: Świat Książki
la pasión de Maria Magdalena
978-83-247-0222-0

Bohaterka towarzyszy Jezusowi jako jego żona i najwierniejsza uczennica. Mariam sama opowiada swoje dzieje: od pierwszego spotkania z Isą Jezusem przy źródle, przez ich ślub w Kanie, wspólne wędrówki, oczekiwanie na jego powroty z podróży, aż po Ukrzyżowanie. Na tle wspaniałych krajobrazów Palestyny i szczegółów z codziennego życia, pojawiają się doskonale znane postaci: Józef i jego żona, brat

Grażyna | 2010-03-26
Przeczytana: 28 marca 2010

Dla niektórych pewnie kontrowersyjna, mi się podoba. Wspaniały klimat książki.

RAVEN | 2011-04-05
Przeczytana: 2011 rok

Isa (Jezus) do Marii z Magdali (Maria Magdalena) przed ukrzyżowaniem:
"Noś mnie w twoim sercu, żebym żył i nie umierał..." - piękne przesłanie dla każdego człowieka.

Cudowna książka, przepiękna! Ukazuje życie Jezusa wdziane oczami kobiety, która go kochała i którą on kochał. Jak dla mnie - a jestem katoliczką - nie ma w niej żadnej kontrowersji. Jezus kochał swój lud tak bardzo, że oddał za niego swoje życie - dlaczego więc nie mógł kochać kobiety? Zwłaszcza Marii Magdaleny, która towarzyszyła mu w Jego wędrówce nie zważając na liczne niebezpieczeństwa.

Jedyne czego mogłabym się uczepić, to "ubogi" opis drogi krzyżowej. Jest to przecież tak ważny "etap" życia Jezusa, a autor bardzo go okroił. Brakowało mi płaczących niewiast, a przede wszystkim słów Jezusa do wiszących obok skazańców...

Ogólnie książka bardzo mi się podobała. Swoistego rodzaju powtórka z religii :) POLECAM!

EwelinaOsypowicz | 2010-08-26
Przeczytana: 2010 rok

Na okładce znalazłam następującą opinię na temat książki: "Kontrowersyjna historia miłosnego związku Jezusa i Marii Magdaleny". I spodziewałam się, że znajdę tutaj tzw. pikantne szczegóły. Jednak nie o to w tym dziele chodzi. Został przedstawiony czytelnikowi związek czysty, oparty na zaufaniu i poszanowaniu. Polecam wszystkim.

terenaa | 2016-10-23
Na półkach: 2016, Przeczytane