Sprawa zielonookiej siostry

Tłumaczenie: Anna Dwilewicz
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
The Case of the Green-Eyed Sister

Kiedy okazuje się, że szantaż kończy się morderstwem, Perry Mason jest jednym z podejrzanych. Zanim policja i prokurator dobiorą mu się do skóry, adwokat musi rozwikłać zagadkę pochodzenia rodzinnego majątku - zagadkę, która niejedną osobę kosztowała życie. Zeznania głównego świadka, detektywa o moralności Al Capone, mogą okazać się dla Masona gwoździem do trumny, ale jednocześnie tylko one mogą uniewinnić jego klientkę.

źródło opisu: http://www.empik.com/sprawa-zielonookiej-siostry-g...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/sprawa-zielonookiej-siostry-g...»

crouschynca | 2018-01-21

Książka Erle’a Stanleya Gardnera to przyzwoity kryminał z nieźle skleconą intrygą. Owszem, lektura nie wywołuje przysłowiowego urwania pośladków ani nie oderwie nas na amen od świata zewnętrznego, lecz umie zapewnić przyjemną rozrywkę, która powinna spodobać się sympatykom gatunku. Co istotne, autor zdołał przelać na karty powieści prawniczego ducha, łącząc go z silnym instynktem detektywistycznym. Bo dokładnie taki jest Perry Mason – zdolny adwokat, który prowadzi dochodzenia niczym śledczy z prawdziwego zdarzenia.

Powyższa opinia jest zarazem fragmentem recenzji, którą można w całości przeczytać u mnie na blogu:

Lekka, przyjemna opowieść kryminalna, w sam raz na moje codzienne podróże tłocznym i głośnym pociągiem, gdzie ciężko o pełne skupienie przy bardziej skomplikowanej książce :P Historia wciąga, z chęcią zapoznam się z innymi historiami Masona, a w szczególności z serialem opartym na serii o wspomnianym adwokacie :)

RAVEN | 2011-09-01

"Sprawa zielonookiej siostry" to moje pierwsze spotkanie z twórczością E.S. Gardnera i postacią błyskotliwego adwokata Perry'ego Masona. Kryminały, to mój ulubiony gatunek literacki, więc z chęcią przeczytałam tę książkę :)

Nieco o tym, o czym jest ta historia. Mamy tu trójkę rodzeństwa - dwie siostry i brata. Mamy też szantażystę, który żąda pieniędzy w zamian za taśmę z nagraniem obciążającym ich ojca. Mamy też pośrednika - detektywa, łasego na kasę i nie zawsze działającego zgodnie z prawem; istny czarny charakterek :) Mamy w końcu dwa trupy - ginie szantażysta i ojciec rodzeństwa Bainów. Mamy więc i mordercę! (A może i morderców?? Ale tego nie zdradzę :P)

Na całe szczęście jest i adwokat Mason i jego dzielna sekretarka Della Street, a zatem sprawa zielonookiej siostry zostanie rozstrzygnięta :)

Kto zabił i jaki miał motyw? Odpowiedź pozostawiam Wam!

Polecam! Książka idealna na chłodny, jesienny wieczór.

Vievioora | 2013-01-28
Przeczytana: 27 stycznia 2013

Marnota. I to w zasadzie tyle, nie ma co więcej napisać.

Blaisewitch | 2011-07-09
Przeczytana: 2009 rok