Szatan z siódmej klasy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6,54 (9349 ocen i 440 opinii)

Inne wydania

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Sklep

• Widok z nieba
  • Collide
  • Z jednym wyjątkiem
  • Pół świata
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Oddam ci słońce

7,87 (71 ocen i opinii)
Pół świata
Joe Abercrombie

7,5 (6 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Rachel3 | 2015-02-27

Jedna z niewielu lektur, które skończyłabym nawet bez przymusu. Naprawdę godne polecenia.

Wiki | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, PrB

Makuszyński to słońce. To dawne, międzywojenne Zakopane, rojne, gwarne, ale jednocześnie - zatopione w pewnej melancholii. To Lwów, leżący w granicach Rzeczpospolitej.
"Szatana z siódmej klasy" znają wszyscy. Może po części dlatego, że to lektura, a może jednak, że mimo upływu czasu niektóre książki się nie starzeją. A "Szatan..." to nie tylko ciekawa książka dla młodzieży. To pewien obraz dawnego świata, który minął wraz z wojną i komunizmem. Adaś, mimo swej urwisowatej natury, jest osobą z olejem w głowie i moralnym kręgosłupem. Profesor to przedwojenny marzyciel z kindersztubą, który z okrzykiem na ustach "Niech żyje Cesarz!" walczył z roztargnieniem i pomysłami wychowanków.

"Szatana z siódmej klasy" wydano w 1937 roku. Adaś Cisowski ma 17 lat.

W 1939 roku miałby lat 19.

hary1995 | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności znalazła się w moich rękach. Jest to książka którą czytałem będąc w podstawówce. Postanowiłem przeczytać ją więc jeszcze raz i postarać się wyciągnąć z niej nieco więcej a niżeli dobrych kilka lat temu. Muszę przyznać, że książka jest świetna, ponadczasowa oraz bardzo humorystyczna. Od razu polubiłem postać genialnego Adama. Zresztą wszystkie postaci w książce są bardzo wyraziste. Po za tym bardzo podobał mi się wątek kryminalny utworu. Myślę, że to wszystko wpływa na to, iż książka ta jest ponadczasowa. Polecam!

Zafon1 | 2013-07-26
Przeczytana: 2012 rok

Lubie książki kryminalne i detektywistyczne, więc muszę przyznać, że czytałam to z zaciekawieniem i lekkością. Spodobała mi się i polecam przeczytać też innym.

kamyk576 | 2013-08-13

Bardzo śmieszna i ciekawa książka :)

Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

Ervisha | 2014-06-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

To była jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Napisana lekkim prostym czasem i zabawnym językiem trzyma w napięciu od pierwszych stron. Uwielbiałam pomysły Adasia i z wielkim zainteresowaniem śledziłam jego przygody próbując samej rozwikłać zagadki, które napotykał na swojej drodze. Podczas lektury wspaniale się bawiłam i być może dlatego darze tą książkę wielkim sentymentem. Pomimo iż jestem już dorosła lubię czasem do niej wrócić :)

devourer | 2014-02-06

Tak, kilka lat temu sięgnęłam po tę książkę jedynie ze względu na to, że była to lektura szkolna... Pomyślałam, że to będzie nudna powieść. Jednak myliłam się! Wartka akcja i nieprzewidywalne zdarzenia bardzo mnie wciągnęły. Pożarłam ją w jeden wieczór.
Jest nie tylko o dziwnych tajemnicach, trudnych do rozwikłania, a także posiada wątek miłosny.
Moim zdaniem jest to najlepsza i najbardziej lekka lektura. Polecam gorąco!

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

Beata | 2015-02-10

Ukochana książka z dzieciństwa.