Szatan z siódmej klasy

wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
6,53 (9162 ocen i 433 opinie)

Opis książki

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wiki | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, PrB

Makuszyński to słońce. To dawne, międzywojenne Zakopane, rojne, gwarne, ale jednocześnie - zatopione w pewnej melancholii. To Lwów, leżący w granicach Rzeczpospolitej.
"Szatana z siódmej klasy" znają wszyscy. Może po części dlatego, że to lektura, a może jednak, że mimo upływu czasu niektóre książki się nie starzeją. A "Szatan..." to nie tylko ciekawa książka dla młodzieży. To pewien obraz dawnego świata, który minął wraz z wojną i komunizmem. Adaś, mimo swej urwisowatej natury, jest osobą z olejem w głowie i moralnym kręgosłupem. Profesor to przedwojenny marzyciel z kindersztubą, który z okrzykiem na ustach "Niech żyje Cesarz!" walczył z roztargnieniem i pomysłami wychowanków.

"Szatana z siódmej klasy" wydano w 1937 roku. Adaś Cisowski ma 17 lat.

W 1939 roku miałby lat 19.

Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

Rachel3 | 2015-02-27

Jedna z niewielu lektur, które skończyłabym nawet bez przymusu. Naprawdę godne polecenia.

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

kamyk576 | 2013-08-13

Bardzo śmieszna i ciekawa książka :)

oneofakind | 2014-08-10
Przeczytana: 19 marca 2014

Bardzo podoba mi się ta książka. Mimo iż była moją lektora w podstawówce, lubię do niej wracać.
Przyjemnie i szybko się ją czyta. Opowiada o młodym chłopcu i jego przygodach podczas wakacji. O zagadkach, które musiał rozwiązać. Powieść jest pełna uroku i humoru, posiada także walory wychowawcze. Książka jest bardzo żywo i dynamicznie zbudowana, szybko wciąga czytelnika swą wartka akcja.
Polecam ją wszystkim którzy lubią czytać, a zwłaszcza tym, których interesuje rozwiązywanie zagadek.

Ervisha | 2014-06-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To była jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Napisana lekkim prostym czasem i zabawnym językiem trzyma w napięciu od pierwszych stron. Uwielbiałam pomysły Adasia i z wielkim zainteresowaniem śledziłam jego przygody próbując samej rozwikłać zagadki, które napotykał na swojej drodze. Podczas lektury wspaniale się bawiłam i być może dlatego darze tą książkę wielkim sentymentem. Pomimo iż jestem już dorosła lubię czasem do niej wrócić :)

Tania | 2014-05-30

Tych, którym książka o młodym, bystrym "detektywie" się podobała, powinna zainteresować informacja, że Makuszyński podpisał umowę z wydawcą na drugą część "Szatana...". Miała wyjść w grudniu 1939 r.(!) Prawdopodobnie rękopis był ukończony, prawdopodobnie istniał/je katalog wydawniczy z zapowiedzią II cz. Może więc kiedyś...

Powróciłam do tej książki po wielu latach. I nie żałuję, bo ubawiłam się przednio. Znakomita powieść napisana niepowtarzalnym językiem. Komizm sytuacyjny i językowy na najwyższym poziomie. Poza tym wspaniale pomyślany wątek sensacyjny. Perypetie bohaterów śmieszą, poruszają, budzą strach i wzruszają. POLECAM!

Agnieszka | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Nie powiem, bardzo ciekawa jak na lekturę szkolną. Gdy ją czytałam nie doceniałam, jak ciekawa była, teraz z perspektywy czasu widzę, że to jedna z najciekawszych szkolnych lektur. Akcja prowadzona w świetny sposób. Takich książek trzeba w szkołach.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • John Fowles
    89. rocznica
    urodzin
    Tak zwani ludzie inteligentni dzielą się na trzy kategorie. Do pierwszej należą osobnicy naprawdę wybitni, zatem kiedy się ich nazywa inteligentnymi, nie jest to niczym więcej niż stwierdzeniem faktu; do drugiej - ludzie wystarczająco inteligentni, żeby wiedzieć, iż się im schlebia; do trzeciej ci,... pokaż więcej
  • Agata Mańczyk
    38. rocznica
    urodzin
    Jeśli kiedyś jakiś mężczyzna rozśmieszy Cię w chwili, gdy będziesz przerażona albo zrozpaczona, nie pozwól mu odejść.
  • Krystyna Nepomucka
    95. rocznica
    urodzin
    (...) bardzo nie lubię pakowania, bo wtedy wydaje mi się, że naruszam jakiś ład rzeczy - wynosi się z sobą jakąś cząstkę domu na zewnątrz i nigdy już ona nie powróci. A zatem każde pakowanie zubaża o coś dom. O co, tego nie wiem, bo przecież wszystkie zebrane przedmioty przywozi się z powrotem, a je... pokaż więcej
  • Michal Viewegh
    53. rocznica
    urodzin
    Idealny mężczyzna nie istnieje! Idealny mężczyzna jest wirusem atakującym kobiecy rozsądek...
  • René Descartes
    419. rocznica
    urodzin
    Zdrowy rozum jest to rzecz, ze wszystkich na świecie najlepiej podzielona, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej, niż posiadają.
  • Ian McDonald
    55. rocznica
    urodzin
    Są tylko dwa odkrycia na tyle przerażające, że po ich uświadomieniu cały świat zmienia się nie do poznania. Pierwsze, że twoi rodzice są śmiertelni. Drugie, że twoi rodzice są istotami seksualnymi.
  • John Jakes
    83. rocznica
    urodzin
    Jak to możliwe, że jest konieczne, aby jedna istota ludzka sprawiała ból drugiej? Jeżeli zmusza do tego system, to znaczy, że ów system nie jest właściwy.
  • Jamie Reidy
    67. rocznica
  • Charlotte Brontë
    160. rocznica
    śmierci
    Jest ci zimno, ponieważ jesteś sama; żadne zetknięcie nie krzesze z ciebie tego ognia, który jest w tobie. Jest ci niedobrze, ponieważ najlepsze z uczuć, danych człowiekowi, najwyższe i najsłodsze, trzyma się z dala od ciebie. Jesteś niemądra, ponieważ jakkolwiek cierpisz, nie chcesz przyznać skinie... pokaż więcej
  • Anne Frank
    70. rocznica
    śmierci
    Człowiek może być samotny mimo miłości wielu, bo dla nikogo nie jest przecież tym "najukochańszym".
  • Ota Pavel
    42. rocznica
    śmierci
    Najwspanialsi ludzie są zawsze najskromniejsi. Jedynie głupcy i ubodzy duchem czują potrzebę mówienia o sobie, żeby urosnąć we własnych oczach.
  • Michael Cox
    6. rocznica
    śmierci
    Banałem jest mówić o złamanym sercu. Serca nie ulegają złamaniu - serca nadal biją, krew nadal krąży, nawet w pełne goryczy dni po zdradzie. Coś jednak zostaje złamane, gdy człowiek cierpi ból niedający się wyrazić słowami, ulega bowiem wtedy zburzeniu związek [...] tego człowieka ze światłem, n... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku