Okładka książki Szatan z siódmej klasy

Szatan z siódmej klasy

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
6.51 (8767 ocen i 421 opinii)

Opis książki

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Roue | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

"Czemu ta dziewczyna ciągle płacze? - pomyślał profesor. - Dziwnym stworzeniem jest kobieta! Smutno jej było - płakała, teraz znowu płacze, bo jej wesoło. Jest to ponad rozumne pojęcie, że dwa odmienne uczucia kobieta umie tym samym wyrażać sposobem"

Kornel Makuszyński to autor wielu zabawnych, błyskotliwych powieści dla dzieci i młodzieży. Jest autorem książek takich jak Przygody Koziołka Matołka, Awantura o Basię czy Szaleństwa państwy Ewy. Wszytkie jego dzieła trafiają do serc czytelników, wzbudzają skrajne emocje i zapadają w pamięć. Wszystkie są znane i lubiane. Potrafiają odmienić duszę ludzkiej istoty - dziecka, które nie podejrzewa, jak dużą przyjemność może sprawić czytanie książek.

"Ostrzegawcze słowa tego chłopca odbiły się w mojej duszy głośnym echem. 'Strzeżcie domu!' Czy my strzeżemy tego domu, w którym od trzystu lat kwitło i umierało, umierało i kwitło nasze życie?"

Adam Cisowski to wyjątkowo błyskotliwy siedemnastoletni chłopiec, uczeń warszawskiego gimnazjum. Obd...

yootsuu | 2010-08-21

niestety, nie omawiałam tej książki jako lektury, dlatego trafiłam na nią dosyć późno - chyba dopiero w gimnazjum. książka od wielu lat stała na półce, ale mnie dziwnie odstraszała. kiedyś nie miałam co czytać i byłam zmuszona przeprosić się z Szatanem. nie żałuję.

genialne, genialne, genialne!
najlepszy motyw to metoda odpytywania nauczyciela - cały wstęp o przebiegłości i inteligencji Adasia. coś niesamowitego.
cała książka to świetne zagadki, przygody i cudowny Szatan. ;) nie można się oderwać.

Kasia | 2013-08-21

„Czemu ta dziewczyna ciągle płacze? - pomyślał profesor. - Dziwnym stworzeniem jest kobieta! Smutno jej było - płakała, teraz znowu płacze, bo jej wesoło. Jest to ponad rozumne pojęcie, że dwa odmienne uczucia kobieta umie tym samym wyrażać sposobem..." - Profesor Gąsowski o Wandzie Gąsowskiej.”

Nie pamiętam dokładnie treści tej książki, bo czytałam ją bardzo dawno temu, ale pamiętam, że niezbyt mi się podobała. Podeszłam do niej z niechęcią i nigdy już do niej nie wróciłam.

Ervisha | 2014-06-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To była jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Napisana lekkim prostym czasem i zabawnym językiem trzyma w napięciu od pierwszych stron. Uwielbiałam pomysły Adasia i z wielkim zainteresowaniem śledziłam jego przygody próbując samej rozwikłać zagadki, które napotykał na swojej drodze. Podczas lektury wspaniale się bawiłam i być może dlatego darze tą książkę wielkim sentymentem. Pomimo iż jestem już dorosła lubię czasem do niej wrócić :)

ajjj | 2014-07-23
Na półkach: Czasy młodsze, Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2014

Sięgnęłam po latach i cieszę się, że jestem z tego pokolenia, które zachwycało się Makuszyńskim. Adaś Adasiem a zagadki zagadkami, ale erudycja profesora i jego brata matematyka to mała uczta intelektualna także dla starszego czytelnika. Dzisiejsze ksiązki dla dzieci/młodzieży są płaściutkie w porównaniu do tej przebogatej językowo i rozbudowanej fabularnie maniery dawnych autorów, szkoda, szkoda wielka.

Jucia58542 | 2014-02-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2014

Adam Cisowski to mój ulubiony bohater z tej książki. Jego nieopisany rozum bardzo mnie zaciekawia. Sposób w jaki on rozwiązuję tę zagadkę zaginionych drzwi jest znakomicie opisany.

cappucino2304 | 2013-07-27
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane

Była to pierwsza lektura którą przeczytałam w całości. Taki kryminał dla najmłodszych :) Sentyment pozostał, polecam!

Jui | 2013-10-01
Na półkach: Lektury, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 30 września 2013

Książka ta ta była moją lekturą, więc nie miałam wyboru - trzeba było przeczytać. Przyznam się, że nie lubię lektur i nie za bardzo chciało mi się czytać tą książkę. Mimo wszystko zostałam naprawdę pozytywnie zaskoczona.

Adaś Cisowski wygląda na zwykłego ucznia siódmej klasy. Na pierwszy rzut oka nie rożni się niczym od innych chłopców z jego klasy. Jednak pewnego na początku zwykłego dnia okazuje się, że to nie do końca prawda.

Dzień był zwykły. Właśnie trwała zwykła lekcja historii z panem Gąsowskim. Jak zawsze, nauczyciel wybierał trójkę uczniów do odpowiedzi według swojego własnego, niezwykle tajnego systemu. Było to dla niego prawie przyjemnością bowiem uczniowie tej klasy siódmej byli zawsze idealnie nauczeni. Może nie byli asami na innych lekcjach, ale u pana Gąsowskiego zawsze dostawali piątki i zawsze byli idealnie nauczeni.

Pan Gąsowski wywołał pierwszego ucznia, a tu niespodzianka - chłopiec nic nie umie! Nauczyciel lekko zdezorientowany czyta kolejne nazwisko. I tutaj...

Chrups | 2011-07-05
Przeczytana: luty 2011

Szatan z siódmej klasy, czyli najsprytniejszy polski bohater książkowy. Kto o nim chociażby raz nie słyszał? Jeszcze przed przeczytaniem książki oglądałem starą i nową wersję filmu.
W końcu przyszedł czas na wersję pisaną. I od początku bardzo mnie zaciekawiła. Książka ta opowiada o uosobieniu inteligencji, o kimś, przed kim nie ma rzeczy nie do wyjaśnienia! Lekkość czytania i wciągająca fabuła sprawiają, że czytelnik nie ma szans na oderwanie się od książki, dopóki jej nie przeczyta. Polecam jak najbardziej.

devourer | 2014-02-06

Tak, kilka lat temu sięgnęłam po tę książkę jedynie ze względu na to, że była to lektura szkolna... Pomyślałam, że to będzie nudna powieść. Jednak myliłam się! Wartka akcja i nieprzewidywalne zdarzenia bardzo mnie wciągnęły. Pożarłam ją w jeden wieczór.
Jest nie tylko o dziwnych tajemnicach, trudnych do rozwikłania, a także posiada wątek miłosny.
Moim zdaniem jest to najlepsza i najbardziej lekka lektura. Polecam gorąco!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto