Okładka książki Szatan z siódmej klasy

Szatan z siódmej klasy

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
6,53 (9073 ocen i 427 opinii)

Opis książki

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

czytek | 2015-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2015

Świetna, trzymająca w napięciu, przygody, tajemnice, no i do tego jeszcze wątek kryminalny... Bardzo przystępnie napisana powieść, która pomimo swego wieku wywołuje uśmiech na twarzy czytelnika. A to już o czymś świadczy :)
Ja cenię ją najbardziej za ponadczasowość i tryskający z niej humor.
Główny morał tej książki to optymizm, ponieważ główny bohater, w każdej sytuacji był dobrej myśli i zachowywał dobry humor. Najbardziej podobała mi się scena kiedy profesor odkrył, że Adam poznał jego metodę... Jest to najlepsza lektura szkolna jaką kiedykolwiek przeczytałem! Polecam bo naprawdę warto przeczytać!!!!!!

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

oneofakind | 2014-08-10
Przeczytana: 19 marca 2014

Bardzo podoba mi się ta książka. Mimo iż była moją lektora w podstawówce, lubię do niej wracać.
Przyjemnie i szybko się ją czyta. Opowiada o młodym chłopcu i jego przygodach podczas wakacji. O zagadkach, które musiał rozwiązać. Powieść jest pełna uroku i humoru, posiada także walory wychowawcze. Książka jest bardzo żywo i dynamicznie zbudowana, szybko wciąga czytelnika swą wartka akcja.
Polecam ją wszystkim którzy lubią czytać, a zwłaszcza tym, których interesuje rozwiązywanie zagadek.

Powróciłam do tej książki po wielu latach. I nie żałuję, bo ubawiłam się przednio. Znakomita powieść napisana niepowtarzalnym językiem. Komizm sytuacyjny i językowy na najwyższym poziomie. Poza tym wspaniale pomyślany wątek sensacyjny. Perypetie bohaterów śmieszą, poruszają, budzą strach i wzruszają. POLECAM!

Tania | 2014-05-30

Tym, którym książka się podobała pikanterii doda informacja, że Makuszyński podpisał umowę z wydawcą na drugą część "Szatana...". Miała wyjść w grudniu 1939 r.(!) Prawdopodobnie rękopis był ukończony, prawdopodobnie istniał/je katalog wydawniczy z zapowiedzią II cz. Może więc kiedyś... gdzieś ...

Agnieszka | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Nie powiem, bardzo ciekawa jak na lekturę szkolną. Gdy ją czytałam nie doceniałam, jak ciekawa była, teraz z perspektywy czasu widzę, że to jedna z najciekawszych szkolnych lektur. Akcja prowadzona w świetny sposób. Takich książek trzeba w szkołach.

cappucino2304 | 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Była to pierwsza lektura którą przeczytałam w całości. Taki kryminał dla najmłodszych :) Sentyment pozostał, polecam!

Roue | 2013-11-05
Przeczytana: 28 października 2013

"Czemu ta dziewczyna ciągle płacze? - pomyślał profesor. - Dziwnym stworzeniem jest kobieta! Smutno jej było - płakała, teraz znowu płacze, bo jej wesoło. Jest to ponad rozumne pojęcie, że dwa odmienne uczucia kobieta umie tym samym wyrażać sposobem"

Kornel Makuszyński to autor wielu zabawnych, błyskotliwych powieści dla dzieci i młodzieży. Jest autorem książek takich jak Przygody Koziołka Matołka, Awantura o Basię czy Szaleństwa państwy Ewy. Wszytkie jego dzieła trafiają do serc czytelników, wzbudzają skrajne emocje i zapadają w pamięć. Wszystkie są znane i lubiane. Potrafiają odmienić duszę ludzkiej istoty - dziecka, które nie podejrzewa, jak dużą przyjemność może sprawić czytanie książek.

"Ostrzegawcze słowa tego chłopca odbiły się w mojej duszy głośnym echem. 'Strzeżcie domu!' Czy my strzeżemy tego domu, w którym od trzystu lat kwitło i umierało, umierało i kwitło nasze życie?"

Adam Cisowski to wyjątkowo błyskotliwy siedemnastoletni chłopiec, uczeń warszawskiego gimnazjum....

Ala | 2014-12-10
Na półkach: Przeczytane, Lektury
Przeczytana: listopad 2014

Wydawać by się mogło iż lektury rzecz najzwyczajniej w świecie nudna, przy których można stracić kilka godzin (ba, nawet dni, miesięcy!) życia, a jednak.
"Szatan z siódmej klasy" - no nie, znów lektura. A skoro lektura, to musi, po prostu m u s i być nudna! Jednak, w czasie mojej choroby wzięłam ją do rąk i nie żałuję. Świetny Adam Cisowski, świetny profesor Gąsowski, świetna fabuła! Szkoda, że do naszej klasy takie geniusz nie chodzi i nie zdradzi nam jaki jest sposób pytania uczniów, wiadomo, że każdy miałby "5" z odpowiedzi. Nie żałuję, że ją przeczytałam, pierwsza lektura o której mogę powiedzieć, że mnie nie nudziła. Polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto