Okładka książki Szatan z siódmej klasy

Szatan z siódmej klasy

Autor:
wydawnictwo
Nasza Księgarnia
typ
papier
6,53 (9121 ocen i 432 opinie)

Opis książki

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Wiki | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, PrB

Makuszyński to słońce. To dawne, międzywojenne Zakopane, rojne, gwarne, ale jednocześnie - zatopione w pewnej melancholii. To Lwów, leżący w granicach Rzeczpospolitej.
"Szatana z siódmej klasy" znają wszyscy. Może po części dlatego, że to lektura, a może jednak, że mimo upływu czasu niektóre książki się nie starzeją. A "Szatan..." to nie tylko ciekawa książka dla młodzieży. To pewien obraz dawnego świata, który minął wraz z wojną i komunizmem. Adaś, mimo swej urwisowatej natury, jest osobą z olejem w głowie i moralnym kręgosłupem. Profesor to przedwojenny marzyciel z kindersztubą, który z okrzykiem na ustach "Niech żyje Cesarz!" walczył z roztargnieniem i pomysłami wychowanków.

"Szatana z siódmej klasy" wydano w 1937 roku. Adaś Cisowski ma 17 lat.

W 1939 roku miałby lat 19.

Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

Postanowiłam dodać ulubione książki z mojego dzieciństwa. I oto jedna z nich.

kamyk576 | 2013-08-13

Bardzo śmieszna i ciekawa książka :)

oneofakind | 2014-08-10
Przeczytana: 19 marca 2014

Bardzo podoba mi się ta książka. Mimo iż była moją lektora w podstawówce, lubię do niej wracać.
Przyjemnie i szybko się ją czyta. Opowiada o młodym chłopcu i jego przygodach podczas wakacji. O zagadkach, które musiał rozwiązać. Powieść jest pełna uroku i humoru, posiada także walory wychowawcze. Książka jest bardzo żywo i dynamicznie zbudowana, szybko wciąga czytelnika swą wartka akcja.
Polecam ją wszystkim którzy lubią czytać, a zwłaszcza tym, których interesuje rozwiązywanie zagadek.

Ervisha | 2014-06-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

To była jedna z moich ulubionych lektur szkolnych. Napisana lekkim prostym czasem i zabawnym językiem trzyma w napięciu od pierwszych stron. Uwielbiałam pomysły Adasia i z wielkim zainteresowaniem śledziłam jego przygody próbując samej rozwikłać zagadki, które napotykał na swojej drodze. Podczas lektury wspaniale się bawiłam i być może dlatego darze tą książkę wielkim sentymentem. Pomimo iż jestem już dorosła lubię czasem do niej wrócić :)

Tania | 2014-05-30

Tych, którym książka o młodym, bystrym "detektywie" się podobała, powinna zainteresować informacja, że Makuszyński podpisał umowę z wydawcą na drugą część "Szatana...". Miała wyjść w grudniu 1939 r.(!) Prawdopodobnie rękopis był ukończony, prawdopodobnie istniał/je katalog wydawniczy z zapowiedzią II cz. Może więc kiedyś...

Powróciłam do tej książki po wielu latach. I nie żałuję, bo ubawiłam się przednio. Znakomita powieść napisana niepowtarzalnym językiem. Komizm sytuacyjny i językowy na najwyższym poziomie. Poza tym wspaniale pomyślany wątek sensacyjny. Perypetie bohaterów śmieszą, poruszają, budzą strach i wzruszają. POLECAM!

Agnieszka | 2014-07-06
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

Nie powiem, bardzo ciekawa jak na lekturę szkolną. Gdy ją czytałam nie doceniałam, jak ciekawa była, teraz z perspektywy czasu widzę, że to jedna z najciekawszych szkolnych lektur. Akcja prowadzona w świetny sposób. Takich książek trzeba w szkołach.

cappucino2304 | 2013-07-27
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone

Była to pierwsza lektura którą przeczytałam w całości. Taki kryminał dla najmłodszych :) Sentyment pozostał, polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Lemony Snicket
    45. rocznica
    urodzin
    Czasem wystarczy powiedzieć głośno, że się czegoś nienawidzi, i usłyszeć, że ktoś się z nami zgadza, aby poczuć się lepiej nawet w najgorszej sytuacji.
  • Chris Wooding
    38. rocznica
  • Wiesław Wernic
    109. rocznica
  • Leena Krohn
    68. rocznica
    urodzin
    Ten, kto wraca, jest zawsze kimś innym niż ten, który odszedł.
  • Michel de Montaigne
    482. rocznica
    urodzin
    Nie mam tego w charakterze, aby mnie gniewało, gdy spotkam się z różnicą w zdaniach i abym nie mógł ścierpieć towarzystwa ludzi, dlatego, że myślą i rozumują odmiennie niż ja. Raczej znajduję to bardziej osobliwym gdy się trafi na zgodność w usposobieniach i zamiarach. I nigdy nie było na świecie dw... pokaż więcej
  • Janusz Meissner
    37. rocznica
    śmierci
    Mizerne są zamierzenia ludzkie wobec niezłomnych postanowień losu.
  • Józef Wittlin
    39. rocznica
    śmierci
    Stary dziad - Dunaj szumiał za Prateren jak zwykle i zanosił do morza, do Czarnego - swój wieczny spokój na przechowanie. Ostatnia fala dunajowa zabrała ze sobą na wieki uroczą melodię tego miasta, melodięm która już nie wróci, jak nie powróci nigdy do serca dobra krew, wytoczona z ludzi.
  • Carmen Laforet
    11. rocznica
    śmierci
    Może sens życia dla kobiety polega wyłącznie na tym, że ktoś ją odkryje, spojrzy na nią w taki sposób, że ona sama poczuje się ładna i promienna?
  • Kornel Filipowicz
    25. rocznica
    śmierci
    Od dzieciństwa słyszałam z ust mojej mamy i ciotek na temat mężczyzn takie zdanie, że mężczyźni są jak dzieci, że chcieliby się całe życie bawić, że ma się z nimi tylko kłopot, pożytek z nich niewielki, a przyjemność wątpliwa.
  • Henryk Rzewuski
    149. rocznica