Szatan z siódmej klasy

3 117
1 725
1 541

Inne wydania

Zaskakujące pomysły, wartka akcja, w którą wpleciony jest wątek kryminalny, wyrazista postać głównego bohatera Adasia to atuty czyniące z tej powieści ulubioną od pokoleń lekturę nastolatków. Dzięki niezwykłym zdolnościom psychologiczno - detektywistycznym Adaś Cisowski jest ekspertem w rozszyfrowaniu skomplikowanych szkolnych zagadek oraz sekretów życia rodzinnego. Podczas wakacji na prośbę swego profesora Adaś z zapałem poszukuje skarbu w pewnym dworku. Przy okazji przeżywa mrożące krew w żyłach przygody, o jakich marzy każdy, i odkrywa... miłość.

Sklep

6,69 (32 ocen i opinii)
Dobry kłamca
Nicholas Searle

0 (0 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

8 (1 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Beata | 2015-02-10

Ukochana książka z dzieciństwa.

Książka opowiada o siedemnastoletnim Adasiu Cisowskim, bardzo sprytnym i inteligentnym młodym człowieku. Pewnego dnia jego profesor prosi go o pomoc w jego dworku zaczęły ginąć drzwi. Adaś postanawia pomóc profesorowi. Przy okazji przeżywa niezapomniane przygody.
O Matko! Co to była za męka! W końcu przebrnęłam przez tę książkę, brawa dla mnie!
To już moje drugie spotkanie z Makuszyńskim, i drugi raz niezbyt udane. Sam pomysł autora był ciekawy. Zaczęło się genialnie, ale potem wiało nudą. Język, którym posługuje się pisarz, jest straszny, w ogóle niezrozumiały. Pełno w nim zawiłych metafor i porównań, często dość niespotykanych, przez co czytelnik wielokrotnie nie rozumie, o co chodzi. Mimo wartkiej akcji nie byłam zainteresowana. Po dwóch pierwszych rozdziałach było tragicznie i jedynym, co mi się spodobało, była komedia Adasia - naprawdę mnie zaskoczyła.
Ogólnie jednak według mnie książka nie jest warta polecenia. Na pewno już nigdy do niej nie wrócę.

Zafon1 | 2013-07-26
Przeczytana: 2012 rok

Lubie książki kryminalne i detektywistyczne, więc muszę przyznać, że czytałam to z zaciekawieniem i lekkością. Spodobała mi się i polecam przeczytać też innym.

Rachel3 | 2015-02-27

Jedna z niewielu lektur, które skończyłabym nawet bez przymusu. Naprawdę godne polecenia.

Wiki | 2014-05-25
Na półkach: Przeczytane, PrB

Makuszyński to słońce. To dawne, międzywojenne Zakopane, rojne, gwarne, ale jednocześnie - zatopione w pewnej melancholii. To Lwów, leżący w granicach Rzeczpospolitej.
"Szatana z siódmej klasy" znają wszyscy. Może po części dlatego, że to lektura, a może jednak, że mimo upływu czasu niektóre książki się nie starzeją. A "Szatan..." to nie tylko ciekawa książka dla młodzieży. To pewien obraz dawnego świata, który minął wraz z wojną i komunizmem. Adaś, mimo swej urwisowatej natury, jest osobą z olejem w głowie i moralnym kręgosłupem. Profesor to przedwojenny marzyciel z kindersztubą, który z okrzykiem na ustach "Niech żyje Cesarz!" walczył z roztargnieniem i pomysłami wychowanków.

"Szatana z siódmej klasy" wydano w 1937 roku. Adaś Cisowski ma 17 lat.

W 1939 roku miałby lat 19.

hary1995 | 2015-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2015

Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności znalazła się w moich rękach. Jest to książka którą czytałem będąc w podstawówce. Postanowiłem przeczytać ją więc jeszcze raz i postarać się wyciągnąć z niej nieco więcej a niżeli dobrych kilka lat temu. Muszę przyznać, że książka jest świetna, ponadczasowa oraz bardzo humorystyczna. Od razu polubiłem postać genialnego Adama. Zresztą wszystkie postaci w książce są bardzo wyraziste. Po za tym bardzo podobał mi się wątek kryminalny utworu. Myślę, że to wszystko wpływa na to, iż książka ta jest ponadczasowa. Polecam!

kamyk576 | 2013-08-13

Bardzo śmieszna i ciekawa książka :)

Karolina99 | 2014-03-10
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 2012 rok

Świetna lektura! W podstawówce byłam niezwykle zainteresowana historią zawartą w "Szatanie z siódmej klasy". Od razu polubiłam tę książkę. Bardzo podobał mi się zawarty w niej wątek kryminalny. Wiem, że nie mogłam rozgryźć o co tak naprawdę chodzi... Ta powieść to jedna z moich ulubionych szkolnych lektur. Planuję kiedyś ponownie ją przeczytać. Polecam :)

Urocza książka! Ogromnie mi się podoba! Fascynuje od pierwszej strony. Podziwiam Adasia Cisowskiego pod każdym względem.

"Szatan z siódmej klasy" to jedna z tych lektur, które mi się podobały. Opowiada o przygodach wakacyjnych chłopca, Adama Cisowskiego, zwanego Szatanem. Dotychczas zmagał się z zagadkami szkolnymi, lecz będzie musiał zmierzyć się z tajemnicą kradzieży drzwi. Musi zatopić się w starych dziennikach i faktach, aby rozwikłać tę dziwną sprawę.

Jest to powieść przygodowo-detektywistyczna, dla każdego. Przyjemnie się czyta, samemu można się pobawić w detektywa. Miły dla oka styl pisania sprawia, że lektura staje się przyjemna.

Warto przeczytać, zaznajomić się z twórczością tego autora.