Okładka książki Wyspa skarbów

Wyspa skarbów

Zielona Sowa
kapitan Flint, skarb, mapa, wyspa
typ
papier
6,48 (944 ocen i 43 opinie)

Opis książki

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wśród fal wyspa, na której legendarny kapitan Flint

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Ania | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wspaniała przygoda.
Mam wrażenie, że jestem już troszkę za duża na "Wyspę skarbów", ale cudownie było się przenieść do czasów, w których przyjaźń, zaufanie, słowo honoru znaczą tak wiele.

Asheraa | 2014-02-12
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Mieszkasz sobie spokojnie i pracujesz w zwykłej tawernie, aż pewnego
razu przychodzi no niej obskurny pirat i twoje życie całkowicie się zmienia. Twój dom, rodzinę zaczynają nękać niebezpieczni ludzie, od których powinieneś się trzymać z daleka, ale jak na złość stajesz się częścią ich diabelskiego planu... i chcąc nie chcąc jesteś zmuszony przeżyć niebezpieczną przygodę na morzu.

W takiej sytuacji znalazł się Jim Hawkins - młody, zaradny chłopak, z niezwykłą intuicją i darem do pakowania się w kłopoty. Bohater mimo swojego młodego wieku przypadł mi go gustu, ba, nawet mi zaimponował swoim mocnym charakterem. Reszta postaci stworzonych przez autora jest równie wyrazista i zapada czytelnikowi głęboko w pamięć. Najciekawszym piratem w tej opowieści jest niewątpliwie Silver - dzięki swojej przebiegłości, inteligencji i umiejętności przekonywania potrafił bez problemu manipulować resztą kamratów.

Akcja powieści pędzi szybciutko do przodu i nawet nie zauważamy kiedy razem z Jimem wyruszam...

Ettelea | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Opowieść o Wyspie Skarbów zna chyba każdy. Jednak warto sięgnąć po to konkretne wydanie, które sprawia, że klasykę odkrywa się na nowo.

Piękna oprawa, wysokiej jakości papier, cudowne ilustracje i niepowtarzalny zapach (tak wącham książki i nie wstydzę się tego :D). To wszystko sprawia, że przygody młodego Hawkinsa pozostają w pamięci na długo.

Danway | 2011-11-10
Przeczytana: 1995 rok

Niezwykle popularna i niesamowita książka przygodowa, w której są piraci i poszukiwanie skarbu pirata Flinta... Książka ta miała niesamowity wpływ na wizję o piratach, w tym Długiego Johna Silver... W pamięć też zapada postać głównego bohatera Jim Hawkinsa...

jezu7194 | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Pierwszy raz przczytana przeze mnie już dnia zakupu. Wciągająca i szybka fabuła. Typowy happy end co nasuwa myśl, że książka jest nieco przewidywalna. Co to to nie:) Przygody bohaterów z pewnością wam się nie znudzą a wręcz przeciwnie, będziecie mieli niedosyt z powodu tego iż książka jest tak krótka.
Przypomina mi to czasy, kiedy przeczytanie lektury o 200stronach było wręcz niemożliwe. Teraz czytam taki tekst w 2,5h.
Piraci, skarb, oszustwa, przekleństwa, bitwy, rany, powrót do domu i rodziny będąc bogatszym o nowe doświadczenia. To nie tyczy się tylko glównego bohatera ale także i wszystkich tych którzy zdobędą się na to aby po nią sięgnąć.
Zachęcam i polecam
Adrian Jeżak

adams101010 | 2014-03-31

Na tym się wychowałem. Super!

Karolina | 2013-10-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2013

od razu zaznaczam że oceniam to piękne wydanie- to ono głównie zachęca do lektury i rozbudza wyobraźnię, przepięknie podane w twardej oprawie z zakładką- idealnie gdy czytamy dziecku, piękne ilustracje które świetnie odzwierciedlają postaci i całą historię pobudzają wyobraźnię i niesamowicie oddziałowuja na czytelnika tak, że historia spisana dość archaicznym językiem odzywa na nowo i zyskuje więcej :)

dla mnie wydawnictwo "stworzyło" tą książkę na nowo dzięki tak pięknemu wydaniu :)

dla tych co nie lubią piratów być może się przekonają a ci co ich kochają pokochają jeszcze mocniej :)

grejfrutoowa | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Robert Louis Stevenson to szkocki pisarz. Wydana w 1883 roku powieść „Wyspa Skarbów” przyniosła mu ogromną popularność. Przetłumaczona na masę języków książka została wydana niedawno w Polsce w nowym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego. „Wyspę Skarbów” wydało w 2014 roku wydawnictwo Media Rodzina.
Jim Hawkins jest synem karczmarza. Pewnego dnia do ich przybytku dociera stary kapitan, który nadużywa rumu i ma ze sobą tylko jedną skrzynię. Płaci z góry za noclegi i wyżywienie i prosi chłopaka o wypatrywanie beznogiego wroga. Gdy mężczyzna umiera, Jim postanawia sprawdzić, co kryje się w skrzyni. Wraz z matką ograbiają zmarłego, gdyż nie zapłacił on wystarczającej należności za pobyt u nich. Chwilę później do ich karczmy wchodzi zgraja bandytów, którzy wcześniej obiecali zmarłemu, że rozprawią się z nim. Szukają tego, co znajdowało się w skrzyni, a co obecnie ma Jim. Udało mu się uciec wraz z matką i ukryć, gdy do jego domu weszli złoczyńcy. Potem opowiedział wszystko doktorowi i dziedzicow...

Sosenka | 2014-05-09
Przeczytana: 09 maja 2014

"Wyspa skarbów" to jedna z tych książek, które trudno zrecenzować, mimo, że nie jest to powieść bardzo skomplikowana. Trudno wyjaśnić w czym ta trudność tkwi, być może w tym, że to już właściwie klasyk jeśli chodzi o literaturę młodzieżową. Wątpię czy jest wśród miłośników czytania osoba, która nie zna "Wyspy skarbów". Dla większości to dawna lektura szkolna, jeden z nielicznych wyjątków, które czytało się dla przyjemności nie z przymusu. Dla mnie to jedna z najwspanialszych książek, którą razem z "Robinsonem Crusoe" zaliczam do listy najmilej wspominanych z okresu dzieciństwa, dlatego cieszę się, że teraz mogłam do nie wrócić. Nie ukrywam jednak, że w moim przypadku jeśli chodzi o taką właśnie lekką literaturę dla młodszych czytelników, równie ważne jak treść są ilustracje. To połowa sukcesu, dlatego każda książka, choćby najpiękniej napisana, ale zawierająca komputerowe i nijakie obrazki, od razu traci wszelkie względy. Na szczęście w tym przypadku twórc...

Dominik | 2013-03-26
Przeczytana: 1988 rok

Klasyka. Esencja awanturniczej przygody czyli nastoletni Jim Hawkins trafia na pokład statku, nad którym kontrolę przejmują piraci. Wraz z nimi wyrusza na poszukiwanie ukrytego skarbu. Jeśli polubiliście filmowych Piratów z Karaibów, to po prostu musicie to przeczytać. To pierwszy krąg wtajemniczenia do pirackiej braci.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Carlo Collodi
    188. rocznica
    urodzin
    - I co dalej? - spytał Pinokio.
    - Nic - westchnął Gepetto z rezygnacją. - Jesteśmy zgubieni..
    - Zgubieni? Dlaczego zgubieni? - zaprotestował Pinokio. - Daj mi, tato, rękę i uważaj, żebyś się nie poślizgnął.
    - Dokąd mnie teraz prowadzisz?
    - Spróbujemy raz jeszcze. Chodź i nic się nie bój.
  • Dale Carnegie
    126. rocznica
  • Michele Fitoussi
    60. rocznica
    urodzin
    Nienawiść zżera, paraliżuje i przeszkadza żyć
  • Frances Hodgson Burnett
    165. rocznica
    urodzin
    To takie smutne, gdy książka się kończy
  • Laurence Sterne
    301. rocznica
    urodzin
    Miłość jest niczym bez sentymentu. A sentyment jest jeszcze mniej wart bez miłości.
  • Bartosz Łapiński
    40. rocznica
    urodzin
    ... słowo "kurwa" jest w naszym kraju rodzajem mantry. Indyjscy mnisi całymi dniami powtarzają różne mantry, na przykład OMM... OMM... albo TAU... TAU... czy coś w tym rodzaju. Natomiast u nas prawie cały naród nieświadomie stosuje jako mantrę wyżej wspomniane słowo. Jego układ liter, a zwłaszcza mo... pokaż więcej
  • Maria Pawlikowska-Jasnorzewska
    123. rocznica
    urodzin
    Nie widziałam Cię już od miesiąca.
    I nic. Jestem może bledsza,
    trochę śpiąca, trochę bardziej milcząca.
    Lecz widać można żyć bez powietrza.
  • Arundhati Roy
    53. rocznica
    urodzin
    Kiedy kogoś zranisz, zaczyna cię mniej kochać. Taki skutek mają nieostrożne słowa. Ludzie zaczynają cię mniej kochać.
  • Karol Bunsch
    27. rocznica
    śmierci
    Ja walczę z takim bogiem, którego względy kupić, a usługi wynająć można!
  • Ferdynand Goetel
    54. rocznica
    śmierci
    ...górale, ludność podtatrzańska. Ci, są takim samym fenomenem etnicznym, jak Tatry przyrodzonym. Nieodgadłe zmieszanie typów etnicznych, jakie się tu kiedyś dokonało, wyodrębniło ich nie tylko z reszty polskiego ludu, ale chyba i z ludów Europy. Wywodzono rodowód ich od Rzymian, nordyków, czerwonos... pokaż więcej
  • Arthur Hailey
    10. rocznica