Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Wyspa skarbów

Wyspa skarbów

Zielona Sowa
kapitan Flint, skarb, mapa, wyspa
typ
papier
6.47 (907 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wśród fal wyspa, na której legendarny kapitan Flint

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Asheraa | 2014-02-12
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Mieszkasz sobie spokojnie i pracujesz w zwykłej tawernie, aż pewnego
razu przychodzi no niej obskurny pirat i twoje życie całkowicie się zmienia. Twój dom, rodzinę zaczynają nękać niebezpieczni ludzie, od których powinieneś się trzymać z daleka, ale jak na złość stajesz się częścią ich diabelskiego planu... i chcąc nie chcąc jesteś zmuszony przeżyć niebezpieczną przygodę na morzu.

W takiej sytuacji znalazł się Jim Hawkins - młody, zaradny chłopak, z niezwykłą intuicją i darem do pakowania się w kłopoty. Bohater mimo swojego młodego wieku przypadł mi go gustu, ba, nawet mi zaimponował swoim mocnym charakterem. Reszta postaci stworzonych przez autora jest równie wyrazista i zapada czytelnikowi głęboko w pamięć. Najciekawszym piratem w tej opowieści jest niewątpliwie Silver - dzięki swojej przebiegłości, inteligencji i umiejętności przekonywania potrafił bez problemu manipulować resztą kamratów.

Akcja powieści pędzi szybciutko do przodu i nawet nie zauważamy kiedy razem z Jimem wyruszam...

Danway | 2011-11-10
Przeczytana: 1995 rok

Niezwykle popularna i niesamowita książka przygodowa, w której są piraci i poszukiwanie skarbu pirata Flinta... Książka ta miała niesamowity wpływ na wizję o piratach, w tym Długiego Johna Silver... W pamięć też zapada postać głównego bohatera Jim Hawkinsa...

Karolina | 2013-10-21
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 21 października 2013

od razu zaznaczam że oceniam to piękne wydanie- to ono głównie zachęca do lektury i rozbudza wyobraźnię, przepięknie podane w twardej oprawie z zakładką- idealnie gdy czytamy dziecku, piękne ilustracje które świetnie odzwierciedlają postaci i całą historię pobudzają wyobraźnię i niesamowicie oddziałowuja na czytelnika tak, że historia spisana dość archaicznym językiem odzywa na nowo i zyskuje więcej :)

dla mnie wydawnictwo "stworzyło" tą książkę na nowo dzięki tak pięknemu wydaniu :)

dla tych co nie lubią piratów być może się przekonają a ci co ich kochają pokochają jeszcze mocniej :)

adams101010 | 2014-03-31

Na tym się wychowałem. Super!

grejfrutoowa | 2014-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2014

Robert Louis Stevenson to szkocki pisarz. Wydana w 1883 roku powieść „Wyspa Skarbów” przyniosła mu ogromną popularność. Przetłumaczona na masę języków książka została wydana niedawno w Polsce w nowym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego. „Wyspę Skarbów” wydało w 2014 roku wydawnictwo Media Rodzina.
Jim Hawkins jest synem karczmarza. Pewnego dnia do ich przybytku dociera stary kapitan, który nadużywa rumu i ma ze sobą tylko jedną skrzynię. Płaci z góry za noclegi i wyżywienie i prosi chłopaka o wypatrywanie beznogiego wroga. Gdy mężczyzna umiera, Jim postanawia sprawdzić, co kryje się w skrzyni. Wraz z matką ograbiają zmarłego, gdyż nie zapłacił on wystarczającej należności za pobyt u nich. Chwilę później do ich karczmy wchodzi zgraja bandytów, którzy wcześniej obiecali zmarłemu, że rozprawią się z nim. Szukają tego, co znajdowało się w skrzyni, a co obecnie ma Jim. Udało mu się uciec wraz z matką i ukryć, gdy do jego domu weszli złoczyńcy. Potem opowiedział wszystko doktorowi i dziedzicow...

Dominik | 2013-03-26
Przeczytana: 1988 rok

Klasyka. Esencja awanturniczej przygody czyli nastoletni Jim Hawkins trafia na pokład statku, nad którym kontrolę przejmują piraci. Wraz z nimi wyrusza na poszukiwanie ukrytego skarbu. Jeśli polubiliście filmowych Piratów z Karaibów, to po prostu musicie to przeczytać. To pierwszy krąg wtajemniczenia do pirackiej braci.

klaudiabla2 | 2010-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2010

Dobra przygodówka. Gdy zaczęłam czytać pomyślałam, że będzie tu dużo o poszukiwaniu skarbu już na wyspie. No i na tym trochę się zawiodłam, bo na to poświęcono ze 2 rozdziały. Wszysyko toczyło się wokół piratów, ale było to bardzo ciekawe. Czuło się ten klimat, okrutnch, wiecznie pijanych, chytrych władców mórz. Polecam, dla każdego fana książek przygodowych o piratach pozycja obowiązkowo.

Witold | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Monika | 2012-10-08

Powieść przygodowa, naprawdę interesująca i przyjemna do czytania. Idealna dla nastoletnich chłopców, którzy będą mogli utożsamić się z głównym bohaterem i tym samym z zapartym tchem śledzić jego perypetie.
Ogólnie polecam rodzicom, którzy starają się zachęcić do czytania swoje dzieci. "Wyspa Skarbów" to pozycja obowiązkowa każdego dzieciństwa.

Magdalena | 2014-03-27
Przeczytana: 18 marca 2014

Nie znam dziecka, które by nie poszukiwało skarbu, trzymając w dłoni mapę z zaznaczonym na niej krzyżykiem, wskazującym, gdzie owo bogactwo zostało ukryte. Któż z dorosłych nie chciał kiedyś, jak Jim Hawkins, odbyć podróży na Wyspę Skarbów? Robert Louis Stevenson od 1883 roku kształtuje wyobraźnię chłopców i dziewczynek, żądnych przeżycia niebezpiecznych przygód. „Wyspa Skarbów” powróciła w nowym tłumaczeniu Andrzeja Polkowskiego i pięknym wydaniu, jakie zafundowało nam wydawnictwo Media Rodzina.

www.czytamto.pl

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku