Wyspa skarbów

Michał Filipczuk
Treasure Island
kapitan Flint, skarb, mapa, wyspa

Inne wydania

Przeżyj niezapomnianą przygodę razem z bohaterami naszych książek. Wprowadzą Cię oni w świat dziecięcych fascynacji, gdzie marzenia się spełniają, a wszystko wokół zachwyca swoją niezwykłością. Dzięki najcenniejszym utworom literatury dziecięcej odnajdziesz krainę, z której nie będziesz chciał wychodzić... Gdzieś daleko na morzu leży zagubiona wśród fal wyspa, na której legendarny kapitan Flint

Sklep

• W drodze nad Morze Żółte
  • Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej
  • Rzymski poranek
  • Wybrańcy
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie

10 (1 ocen i opinii)
Wybrańcy
Steve Sem-Sandberg

6,78 (9 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

8,17 (18 ocen i opinii)
Zielone migdały, czyli po co światu Kurdowie
Paweł Smoleński

6,5 (2 ocen i opinii)
Hrabal. Słodka apokalipsa
Aleksander Kaczorowski

8,25 (4 ocen i opinii)
Zazdrośnice
Éric-Emmanuel Schmitt

6,48 (23 ocen i opinii)
Wojna umarła, niech żyje wojna. Bośniackie rozrachunki
Ed Vulliamy

Lady M.
Ałbena Grabowska

7,43 (14 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Kalissa | 2015-06-20
Przeczytana: czerwiec 2015

..."Postrach nieżyjącego korsarza zaciążył nad ich duszami"...

Ostatnio zachęcałam małego kuzyna do czytania i zaproponowałam mu "Wyspę skarbów":). Później pomyślałam, że dobrze byłoby samej przypomnieć sobie tę książkę, którą czytałam przecież dawno temu.

Powieść czyta się szybko, jest krótka i świetnie napisana. Tylko, że zupełnie inaczej ją pamiętałam i obecnie zwróciłam uwagę na postać Kapitana Flinta.

Jako dziecko, interesował mnie tylko Jim i oczywiście John Silver. A teraz, niemal nie zwróciłam uwagi na bystrego i odważnego głównego bohatera, bo o wiele bardziej interesowało mnie, co się zdarzyło w Savannah, jakie były prawdziwe relacje Silvera i Flinta i jak to się stało, że to Bill miał mapę? Związek Silvera i Flinta musiał być trwałą i niezwykłą przyjaźnią, choć słowo "przyjaźń", między piratami, dziwnie brzmi:). Ale pływali razem, na jednym statku, ponad 20 lat! I ciekawe było, że Silver kilka razy podkreślił, że nie bał się Flinta, a Flint jego tak, gdy oczywiste...

Ania | 2014-06-28
Przeczytana: 28 czerwca 2014

Wspaniała przygoda.
Mam wrażenie, że jestem już troszkę za duża na "Wyspę skarbów", ale cudownie było się przenieść do czasów, w których przyjaźń, zaufanie, słowo honoru znaczą tak wiele.

Northman | 2015-08-12
Przeczytana: 07 sierpnia 2006

Ahoj przygodo!

Wspaniała książka:) Są tu piraci, tajemnice, bezkresne morze, wyprawa po skarb, zdrada, walka; po prostu przygoda przez duże "P"! "Wyspa skarbów" jak mało która książka działa na wyobraźnię i do maksimum podkręca obroty, na których ona pracuje:)

"Wyspa skarbów" w pewien sposób zdefiniowała sposób postrzegania piratów, ich adwersarzy oraz realiów ich nieustannej walki w karaibskiej scenerii. Dodam, że zdefiniowała w sposób, który przemawia i dociera chyba do każdego z nas. Postać Długiego Johna Silvera na długo zapada w pamięć, a młody Hawkins to w zasadzie gotowy wzór każdego dobrego charakteru jakiejkolwiek pirackiej opowieści. Już tylko te dwie postacie czynią z "Wyspy skarbów" książkę naprawdę wyjątkową. I niezapomnianą:)

Jeśli żałuję czegoś w związku z ta książką to tego, że przeczytałem ją tak późno. Ominęła mnie w dzieciństwie genialna podróż w krainę przygód, ale nadrobiłem to... trochę później;) Najważniejsze, że udałem się w końcu w rejs ku Wyspie...

Ettelea | 2014-10-28
Przeczytana: 28 października 2014

Opowieść o Wyspie Skarbów zna chyba każdy. Jednak warto sięgnąć po to konkretne wydanie, które sprawia, że klasykę odkrywa się na nowo.

Piękna oprawa, wysokiej jakości papier, cudowne ilustracje i niepowtarzalny zapach (tak wącham książki i nie wstydzę się tego :D). To wszystko sprawia, że przygody młodego Hawkinsa pozostają w pamięci na długo.

bxrq | 2015-08-23

Pierwsza książka, którą przeczytałem dobrowolnie, bez przymusu, od początku do końca. Jeszcze jako dzieciak natknąłem się na film animowany powstały na jej podstawie. Dzięki tej książce mogłem ponownie doświadczyć tego co czułem podczas oglądania filmu. Zdecydowanie polecam dla osób będących fanami książek przygodowych.

Witold | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Asheraa | 2014-02-12
Przeczytana: 31 grudnia 2013

Mieszkasz sobie spokojnie i pracujesz w zwykłej tawernie, aż pewnego
razu przychodzi no niej obskurny pirat i twoje życie całkowicie się zmienia. Twój dom, rodzinę zaczynają nękać niebezpieczni ludzie, od których powinieneś się trzymać z daleka, ale jak na złość stajesz się częścią ich diabelskiego planu... i chcąc nie chcąc jesteś zmuszony przeżyć niebezpieczną przygodę na morzu.

W takiej sytuacji znalazł się Jim Hawkins - młody, zaradny chłopak, z niezwykłą intuicją i darem do pakowania się w kłopoty. Bohater mimo swojego młodego wieku przypadł mi go gustu, ba, nawet mi zaimponował swoim mocnym charakterem. Reszta postaci stworzonych przez autora jest równie wyrazista i zapada czytelnikowi głęboko w pamięć. Najciekawszym piratem w tej opowieści jest niewątpliwie Silver - dzięki swojej przebiegłości, inteligencji i umiejętności przekonywania potrafił bez problemu manipulować resztą kamratów.

Akcja powieści pędzi szybciutko do przodu i nawet nie zauważamy kiedy razem z Jimem...

Danway | 2011-11-10
Przeczytana: 1995 rok

Niezwykle popularna i niesamowita książka przygodowa, w której są piraci i poszukiwanie skarbu pirata Flinta... Książka ta miała niesamowity wpływ na wizję o piratach, w tym Długiego Johna Silver... W pamięć też zapada postać głównego bohatera Jim Hawkinsa...

Karolina | 2013-10-21
Przeczytana: 21 października 2013

od razu zaznaczam że oceniam to piękne wydanie- to ono głównie zachęca do lektury i rozbudza wyobraźnię, przepięknie podane w twardej oprawie z zakładką- idealnie gdy czytamy dziecku, piękne ilustracje które świetnie odzwierciedlają postaci i całą historię pobudzają wyobraźnię i niesamowicie oddziałowuja na czytelnika tak, że historia spisana dość archaicznym językiem odzywa na nowo i zyskuje więcej :)

dla mnie wydawnictwo "stworzyło" tą książkę na nowo dzięki tak pięknemu wydaniu :)

dla tych co nie lubią piratów być może się przekonają a ci co ich kochają pokochają jeszcze mocniej :)

Adrian | 2014-09-03
Przeczytana: 03 września 2014

Pierwszy raz przczytana przeze mnie już dnia zakupu. Wciągająca i szybka fabuła. Typowy happy end co nasuwa myśl, że książka jest nieco przewidywalna. Co to to nie:) Przygody bohaterów z pewnością wam się nie znudzą a wręcz przeciwnie, będziecie mieli niedosyt z powodu tego iż książka jest tak krótka.
Przypomina mi to czasy, kiedy przeczytanie lektury o 200stronach było wręcz niemożliwe. Teraz czytam taki tekst w 2,5h.
Piraci, skarb, oszustwa, przekleństwa, bitwy, rany, powrót do domu i rodziny będąc bogatszym o nowe doświadczenia. To nie tyczy się tylko glównego bohatera ale także i wszystkich tych którzy zdobędą się na to aby po nią sięgnąć.
Zachęcam i polecam
Adrian Jeżak

Ebooki perfect do nauki!

Od dziś do niedzieli w e-księgarni ebooki.allegro trwa atrakcyjna promocja na ebooki dwujęzyczne do nauki angielskiego. Cena jednego egzemplarza to 6,90 zł.

Skąd się biorą tytuły książek?

To, jaki tytuł nosi książka, determinuje jej losy. Choć nasze mamy i mama Muminka przestrzegały nas, by nie oceniać książki po okładce, wciąż to robimy. I tytuł odgrywa w tej ocenie niebagatelną rolę. A gdyby okazało się, że nasze ulubione książki mogły nosić zupełnie inne tytuły?