Elementy finansów i bankowości

Wydawnictwo: CeDeWu
biznes, finanse

świetny podręcznik. Dawno takiego nie widzieliście. Autorzy przedstawili podstawy finansów ( wstęp do finansów ) w skondensowanej, zrozumiałej, usystematyzowanej formie. Studiującym finanse potrzebna jest na wstępie znajomość ich struktury teoretycznej , swoistego kodu pojęciowego . Trzeba widzieć pojedyncze drzewa, ale i cały las . Studiowanie powinno sprawiać przyjemność! Studiowanie finansów jest trendy, a nawet może być cool ! Autorzy podzielają pogląd z. Bodie i R.C. Mertona, że istnieje co najmniej 5 dobrych powodów studiowania finansów: umiejętność zarządzania własnymi zasobami, czynne uczestnictwo w życiu świata biznesu, znalezienie interesującej i dobrze wynagradzanej pracy, bycie dobrze poinformowanym, w przypadku potrzeby wyborów ludzi na funkcje publiczne, wreszcie rozwijanie własnego umysłu.

Aga | 2014-03-23
Na półkach: Przeczytane, Studia