Gospodarka przestrzenna samorządu terytorialnego. zarys

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
biznes, finanse

Gospodarka przestrzenna jest jednym z głównych zadań stojących przed jednostkami samorządu terytorialnego. Książka w sposób syntetyczny przedstawia zagadnienia publicznej gospodarki przestrzennej na tle mechanizmów przekształceń przestrzennych gospodarki i ludności. Prezentuje możliwości kształtowania przestrzeni przez poszczególne organy samorządu terytorialnego szczególne miejsce zajmuje w niej planowanie przestrzenne, będące podstawowym narzędziem kształtowania i realizacji samorządowej polityki przestrzennej. Publikacja przeznaczona jest dla studentów politologii, geografii, a także innych kierunków zajmujących się tematyką samorządu terytorialnego, rozwoju lokalnego i regionalnego. Może być także przydatna pracownikom administracji samorządowej zajmującym się zagadnieniami rozwoju społeczno-ekonomicznego lub przestrzennego.

Szczyligator | 2016-10-13
Marcin | 2015-04-04