Delphi

Autorka wydanej w serii Spojrzenia Kawiarni Saratogi, niemiecka pisarka Malin Schwerdtfeger, prezentuje swoją kolejną powieść barwną sagę rodzinną. Bohaterami jest czwórka dzieci, których ojciec jest archeologiem...

źródło opisu: http://www.piw.pl/

źródło okładki: http://www.piw.pl/

gorzka | 2010-06-16
Przeczytana: 25 maja 2010

Książka napisana bardzo ładnym językiem. Akcja ciekawa. Lektura prowokuje do głębszej refleksji. Delfy przeczytałam z przyemnością.

Sayuri | 2012-05-12
Przeczytana: 29 grudnia 2011

Po powieści "Kawiarnia Saratoga" - przedstawiam kolejną powieść Malin Schwerdtfeger pt.: "Delfy". Do powieści tej zabierałam się z mieszanymi uczuciami, na które wpłynęła poprzednia powieść tej pisarki. Ale miałam nadzieję na całkiem inną, nie "polską" powieść. Chociaż już jest to powieść o niemieckiej rodzinie, ale po wielu krajach, różnych kontynentach.
Akcja powieści o rodzinie niemieckiej, która za sprawą ojca archeologa, podróżuje po wielu krajach, szczególnie ważnym punktem odniesienia są tu tytułowe Delfy, starożytne miasto, leżące w Grecji. Historię rodziny opowiada jedno z dzieci (córka) małżeństwa, która jak się okazuje nie żyje (zmarła, gdy miała ok.10 lat) i jest równocześnie narratorem wszechwiedzącym. Wie wszystko o swojej rodzinie, co robili, czego pragną, o czym marzą, o ich problemach, co pragnęli by przed sobą ukryć. W sumie jest to rodzina nieszczęśliwa: ojciec - wiecznie zajęty wykopaliskami: to w Delfach, to w Jerozolimie, w Turcji (nie zdążył nawet na...

Aleksandra | 2016-05-07

Intrygująca, bo historię opowiada nieżyjące dziecko. Ale zbyt długo czeka się na jakąkolwiek akcję. Tak, jakby celowo była dozowana "po kropelce".

lavender_mist | 2014-01-10
Przeczytana: listopad 2012

niby smutno...narratorem jest zmarłe dziecko...ale ja się ubawiłam przy czytaniu tej książki...jeśli ktoś lubi czarny humor to polecam :)

Luna | 2013-01-07
Przeczytana: marzec 2012

dłuuugo się czytało, ale chwilami wciąga

Kasia | 2016-11-24
Przeczytana: 10 listopada 2016