Unia monetarna

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Książka jest poświęcona teorii unii monetarnej oraz polityce ekonomicznej związanej z jej tworzeniem i funkcjonowaniem. W pierwszej, zasadniczej części omawia się teorię unii monetarnej, część druga przynosi głównie zilustrowanie zagadnień teoretycznych na przykładzie unii istniejących na przełomie XIX i XX wieku oraz Unii Ekonomicznej i Monetarnej, zwanej też strefą euro. Strefa euro została pokazana jako obszar walutowy ze wskazaniem czynników i uwarunkowań, które dzielą ją od tzw. optymalnego obszaru walutowego. Opracowanie to jest podręcznikiem akademickim dla studentów studiów ekonomicznych, ale warto je polecić również studentom stosunków międzynarodowych, europeistyki, politologii, dziennikarstwa, a także ekonomistom, dziennikarzom, politykom i praktykom gospodarczym..

michalsokolowski | 2012-10-12
Na półkach