Borgia: Władza i grzech

Wydawnictwo: Taurus Media
Borgia: Le pouvoir et l'inceste
Borgia, papież, komiksy, Hiszpania
komiksy

Rzym, rok 1492. Stolica Piotrowa nie jest już miastem świętym. Stała się siedliskiem bezbożnych uciech, przekupstwa i zbrodni. Wokół osoby umierającego papieża Innocentego VIII toczy się rozgrywka polityczna o następstwo tronu. Prym w niej wiedzie kardynał z Hiszpanii, Rodrigo Borgia, założyciel sławnego rodu Borgiów, nazywanego pierwszą mafią w historii Italii. "Władza i grzech" to drugi tom...

"Władza i grzech" to drugi tom znakomitej, historyczno-sensacyjnej serii dwóch gigantów komiksu. Trzymający w napięciu, poruszający scenariusz napisał wielki chilijski twórca, Alexandro Jodorowsky (m.in. "Incal", "Kasta Metabaronów"). Rysunki wyszły spod pędzla klasyka opowieści erotycznych, Milo Manary (m.in. "Klik", "Indiańskie lato").

źródło opisu: Wydawnictwo Taurus Media, 2007

źródło okładki: http://www.taurusmedia.pl/index.php?idn=katalog_ty...»

Beremis | 2014-12-29
Na półkach: Przeczytane, Komiks
Przeczytana: 22 grudnia 2014

Graficznie jeszcze komiks trzyma formę, ale jeśli chodzi o scenariusz, to jest już słabiej. Nastawiałem się po pierwszym tomie na intrygi, polityka i to taka brudna, a Jodorowsky koncentruje się tylko na dewiacjach. Nie w tym kierunku powinien iść ten komiks.

trycha | 2014-02-18

Mistrzowie komiksu w akcji. Świetna historia, żywa i realistyczna kreska. Nie ma czasu na nudę.

carlito7123 | 2017-04-01
ancymon | 2016-12-20