Pseudonomicon

Seria: Corpus Hermeticum
Wydawnictwo: Okultura
The Pseudonomicon
mity, Cthulhu

"Każdy bóg sprowadza na swych wyznawców własny rodzaj szaleństwa" - pisze Phil Hine w Pseudonomiconie, przywołując mit o Wielkich Starych Bóstwach, tytanach władających światem. Kim są te bóstwa? Na czym polega ich władza? I jak można poznać ich istotę? O tym wszystkim traktuje Pseudonomicon, jedna z najbardziej intrygujących ksiąg magicznych. Niechaj nie zwiodą was pozory, w tej malutkiej książeczce czyha groza. Hine opowiada w niej o pradawnym kulcie, którego istotą jest szaleństwo. Kulcie skupionym wokół przeklętej księgi, stworzonej we śnie, zwanej Necronomiconem, którą rozsławiły utwory mistrza horroru, H.P. Lovecrafta. A że czyni to bez strachu i z poczuciem humoru, inspiruje do twórczego szaleństwa.

źródło opisu: http://sklep.okultura.pl

źródło okładki: http://sklep.okultura.pl