Drań. Wyznania toksycznego kawalera

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Porzuceni i samotni faceci odnajdą tu siebie, a kobiety mają wreszcie szansę otrzymać odpowiedzi na odwieczne pytania: "O czym on myśli?!" i "Dlaczego on nie dzwoni?!" Znasz go, dziewczyno. Jest zabawnym, słodkim facetem o wielkich, błyszczących oczach, który zadaje ci milion pytań i wydaje się zahipnotyzowany każdą twoją odpowiedzią. Spędzasz z nim najwspanialszą, najdłuższą randkę swego...

Znasz go, dziewczyno.
Jest zabawnym, słodkim facetem o wielkich, błyszczących oczach, który zadaje ci milion pytań i wydaje się zahipnotyzowany każdą twoją odpowiedzią. Spędzasz z nim najwspanialszą, najdłuższą randkę swego życia. Zaklina się, że kocha zwierzęta i uwielbia się przytulać. A jego mieszanie jest takie czyste... Mógłby być tym jedynym...
Potem nie dzwoni, nie pisze. Widzi cię na ulicy i ukrywa się za drzewem.
Ten facet jest draniem! A oto opowieść o nim.

Po licznych "kobiecych" serialach w typie Seksu w wielkim mieście mamy w końcu widok z drugiej strony łóżka. W Draniu: Wyznaniach toksycznego kawalera Rick Marin oferuje nam dogłębne spojrzenie na powierzchowną męską naturę.
W tym błazeńskim, miejscami okrutnym, lecz - ostatecznie - niezwykle wzruszającym pamiętniku Marin nawet w najmroczniejszych momentach okazuje się mistrzem lekkiego dowcipu. Bohater, stanowiący skrzyżowanie Hugh Hefnera z Hugh Grantem, ma cechy zarówno niepoprawnego łajdaka, jak i czułego romantyka. Swoje dni spędza na zabawie i randkach z kolejnymi kobietami, wmawiając czytelnikowi (i sobie), że poszukuje miłości.
Jest to historia jednego mężczyzny, jednak wielu przedstawicieli "płci brzydkiej" uzna ją za własną. Kobiety natomiast znajdą tu odpowiedzi na swoje pytania, szczególnie na to najważniejsze: "O czym on myśli?". Tacy właśnie są faceci i o tym właśnie myślą.

"Czytałem tę historię jak własny pamiętnik. Dokładnie taki byłem."

Steve Martin

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2006

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/dran-wyznania-toksycznego-kawalera.html

Beata Worobiec | 2015-05-19

Mam wrażenie, że to bardziej o mnie, niż o mężczyznach. Może mam w sobie za dużo testosteronu…? A może po prostu moje podejście do życia bardzo różni się od typowo kobiecego? Jak bohater książki, mam wrażenie, że chcę tego, czego akurat nie mam. Kiedy jestem sama, chcę kogoś mieć, a mając kogoś chcę wolności. Wiecznie niespełniona, goniąca za czymś nowym.
Nie powaliła mnie. Spodziewałam się czegoś innego. To nie powinny być zwierzenia toksycznego kawalera, bo to przywołało mi w myśli szalonego, dwudziestoletniego uwodziciela, a nie rozwodnika po trzydziestce. Tytułowy drań również do niego nie pasuje. To raczej miły facet, którego ciężko zadowolić.
Książka jest jednak napisana bardzo lekko i przyjemnie się ją czyta.

Ayra | 2015-09-21
Przeczytana: 20 września 2015

Ledwo przez to przebrnęłam, niby miało się dużo dziać, ale o ile to możliwe to z każdą kolejną dziewczyną akcja toczyła się wolniej i nudniej.

Marta | 2011-02-16

O tym, co myślą faceci kiedy nie dzwonią.. :) Polecam.

Justyna | 2014-04-09
Przeczytana: 28 maja 2013

Książka warta przeczytania i wszystko staje się jasne ;)

Laaiilaa | 2015-08-31
Ania | 2015-08-12