Forum 500

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM

Forum 500 jest sprawnie i interesująco napisaną książką o jednym z najważniejszych programów polskiej telewizji publicznej. Pokazuje do jakich celów to medium jest używane i nadużywane. Dokumentuje banalność zachowań przedstawicieli narodu oraz niezłomność dziennikarzy w walce o rzetelność informacji. Takie działanie jest w sposób oczywisty jednostronne, ale lepiej powiedzieć: subiektywne. Wydaje się, że po lekturze tego subiektywnego pamiętnika i złośliwego niekiedy opisu rzeczywistości przed kamerą i od strony kulisów wiemy więcej o politycznych uwarunkowaniach publicystycznych programów telewizji polskiej, a to stanowi w dzisiejszych czasach wystarczający argument na korzyść Forum 500 .

źródło opisu: Rytm Oficyna Wydawnicza, 2006

Kuba | 2015-06-11