Dziewczyna Super

Tłumaczenie: Małgorzata Strzelec
Cykl: Dziewczyna Super (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The It Girl

Każda dziewczyna marzy, żeby być dziewczyną super. Ale do czego może być zdolna dziewczyna, żeby zostać dziewczyną supera Bohaterka Plotkary , Jenny Humphrey, przenosi się z Constance Billard w Nowym Jorku do akademii Waverly, elitarnej szkoły z internatem, w której bogate dzieciaki pilnują, aby szkolne zasady nie przeszkadzały im świetnie się bawić. zdecydowana zostawić za sobą Manhattan i swoją przeszłość, wyrusza do Waverly z wielkimi planami stworzenia nowej Jenny. Będzie na topie w końcu jest dziewczyną z Nowego Jorku! i znajdzie chłopaka, który będzie za nią szalał. Ale to okaże się dość trudne, bo zaabsorbowane własnymi sprawami jej nowe współlokatorki, Callie i Brett, nie są specjalnie pomocne. Chyba że widzą w tym swój interes.

źródło opisu: Amber, 2006

źródło okładki: Amber, 2006

nadzieja1925 | 2014-05-06
Przeczytana: 05 maja 2014

„Dziewczyna Super” wyszła z pod pióra Cecily von Ziegesar . Jest to dość prosta i lekka książka, napisana podobnie jak „Plotkara”… Jesteśmy kilkoma osobami naraz i każdy rozdział daje nam ocenę każdej z osobna osoby. Tym razem zamiast bloga na koniec mamy ‘’Komunikator SówNet’’, na którym uczniowie szkoły rozmawiają…

Jenny znana z „Plotkary” przenosi się do akademii Waverly, czyli szkoły z internatem po to, aby zacząć życie na nowo. Marzy o byciu na topie oraz o najprzystojniejszym i najfajniejszym chłopaku, najlepszych kumpelach, ogromnej sławie i świetnej zabawie… Myślicie, że jej się uda?

Pierwszego dnia zaprzyjaźnia się z niewłaściwymi chłopcami, a do pokoju trafia z Callie i Brett… Jak sobie poradzi? Czy uda jej się spełnić swoje marzenia?

Natalia | 2013-01-04

Uwielbiam Cecily von Ziegesar wszystkie jej książki to strzał w dziesiątkę. "Dziewczynę super" czyta się bardzo szybko. Jeżeli ktoś lubi "Plotkarę", ta seria również przypadnie mu do gustu.

anymore | 2014-01-31
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Przygody Jeny Humprey, bohaterki plotkary podczas pobytu w szkole z internatem Waverly. Lepsze niż plotkara.

Donna | 2012-05-21
Przeczytana: 21 maja 2012

Cecily von Ziegesar to jedna z moich ulubionych pisarek. Jej styl pisania jest wspaniały i bardzo lekki sposób.

Plotkara to seria, którą wprost trzeba przeczytać. A co z Dziewczyną super? Zaczynając czytać tę książkę podchodziłam do niej bardo sceptycznie. Jednak kiedy otrzymała całą serię nie mogłam dalej odwlekać sięgnięcia po lekturę.

Jennifer Humphrey znana z pierwszej serii autorki pojawia się w Akademii Waverly, aby w szkole z internetem zdobywać popularność, którą zniszczyła w Nowym Jorku. Jenny to bohaterka o wielu twarzach, często przerażająca swoim charakterem. Jednak już wcześniej zdążyła wzbudzić we mnie sympatię. Jej rozrywkowa natura musiała spowodować wiele problemów już w pierwszych dniach szkoły. Od razu po przyjeździe zaprzyjaźniła się ze złym chłopakiem, którego reputacja gorsząca każdą dziewczynę w kampusie. "Kucyk" od razu chciał złapać Jenny jako swoją następną ofiarę. Niestety, sama dziewczyna była bardziej przebiegła niż ktokolwiek by przypuszczał....

troll | 2011-04-19

Książka ta nie wymaga co prawda zbytniego wysiłku czy myślenia, ale szybko i przyjemnie się ją czyta. Można przy niej naprawdę odpocząć od wszelkiego wysiłku umysłowego. :)

Katarzyna | 2013-04-18

To co w każdej ksiażce Cecily von Ziegesar - bogate i rozpuszczone nastolatki, które trwonią majątki rodziców i nie potrafią się zdecydować na kim im naprawdę zależy. A jednak lubie jej ksiażki. Wolę tę serię niż 'Plotkare'.

Kinga | 2012-03-22
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 marca 2012

Nieco za bardzo "wulgarna" w lekkim sensie tego typu, ale może być.

| 2012-08-25

Jestem fanką pani Ziegesar i cylku "Plotkara", więc od razu sięgnęłam po tą pozycję. Nie zawiodłam się ! Podoba mi się ten stary, dobry klimat jak za czasów starej Blair Waldorf, nowych ludzi i doskonałych intryg.
Książka napisana z lekką nutą pikanterii ideale ukazuje to, co przeciętna "szara masa" chciałaby wywiedzieć się z sekretnego życia bogaczy. Zakończenie, którego( ja osobiście) w ogóle się nie spodziewała tylko zachęcił i zaostrzył apetyt na pozostałe części. Gorąco polecam wszystkim niezdecydowanym :)

Eila | 2015-07-21
Przeczytana: 2013 rok

Chociaż ta seria zdecydowanie nie należy do ambitnych lektur muszę przyznać, że jest wciągająca i jeżeli tylko będę miała okazję sięgnę po następne części :).

helolala | 2011-01-14

Doskonała książka, odzwierciedlająca życie bogatych nastolatków Ameryki.
Nic dodać, nic ująć .