Róża z Awinionu

Cykl: Trylogia Awiniońska (tom 2) | Seria: Historia: Róg Jednorożca
Wydawnictwo: Solaris
Die rose von Avignon
838995138X

Akcja "Róży z Awinionu" rozgrywa się kilkanaście lat po wydarzeniach opisanych w "Moście w Awinionie". Bertrand de Comminges, nieślubny syn papieża Klemensa V, jest już owdowiałym kupcem awiniońskim, który w swoich kupieckich wyprawach często realizuje tajne zlecenia nowego papieża, Jana XXII. Dla niego ściąga z całej Europy kacerskie, zakazane księgi, arabskie manuskrypty i żydowskie pisma....

Bertrand de Comminges, nieślubny syn papieża Klemensa V, jest już owdowiałym kupcem awiniońskim, który w swoich kupieckich wyprawach często realizuje tajne zlecenia nowego papieża, Jana XXII. Dla niego ściąga z całej Europy kacerskie, zakazane księgi, arabskie manuskrypty i żydowskie pisma. W trakcie jednej z wypraw zostaje uwięziony na zamku w Monako, dziedzictwie rodu Grimaldich, teraz opanowanego przez Spinolę – zwolennika stronnictwa procesarskich, a więc antypapieskich gibelinów.

Zmuszony do małżeństwa z dumną i piękną spadkobierczynią Grimaldich, jest marionetką w niejasnym spisku Spinoli. Trafia w sam środek politycznych intryg XIV-wiecznej Europy, które całkowicie odmienią oblicze współczesnego świata.

A wielką rolę ma w niej odegrać Złota Róża z Awinionu, wspaniały klejnot, przyznawany przez papieży za zasługi oddane Kościołowi.

źródło opisu: [Solaris, 2006]

Outcast | 2015-12-14