Autor proponuje czytelnikom wspólną wyprawę ku najtrudniejszym problemom, z jakimi od wieków zmaga się filozofia, a każdy człowiek mierzy się na poziomie własnej egzystencji. zaczynając od pojęć, a nawet stereotypów, wśród których żyjemy i poruszamy się codziennie, doprowadza nas do sedna, czyli takich problemów jak bóg, cierpienie, przebaczenie, trud istnienia, postęp, wolność, kłamstwo i wiele innych równie ważnych. Nie odstrasza czytelnika hermetycznym językiem, lecz zarazem nie spłyca, nie upraszcza, nie owija w bawełnę pustosłowia. Daje nam rzetelny i błyskotliwy wykład na temat spraw, które w codziennej krzątaninie schodzą nieraz na plan dalszy, a przecież stanowią o tym, kim jesteśmy, jaka jest jakość naszego życia, jego wymiar duchowy.

Domi | 2014-09-26
Snoopy | 2011-05-01