Pranie mózgu

Tłumaczenie: Witold Falkowski
Wydawnictwo: Świat Książki
manipulacja

Z tym zjawiskiem mamy do czynienia niemal wszędzie i na różną skalę, od małżeństwa po reklamę i od edukacji po politykę. Perswazją, podstępem lub siłą ludzie wpływają na siebie od zawsze. "Umysł jest bardziej podobny do miękkiej gliny niż do diamentu" - pisze autorka, przystępnie wyjaśniając, jak zmienia się poglądy innych ludzi i dlaczego jedni stają się prześladowcami a inni ofiarami. Omawia "pranie mózgu" w kontekście psychologicznym, neurologicznym i społecznym, przywołując historię i opisując eksperymenty na ludziach. Pasjonujące!

Aleksandra Tomaszewska | 2016-01-06
Przeczytana: 2010 rok