Prawo spadkowe

Wydawnictwo: C.H. Beck
biznes, finanse

Podręcznik zawiera omówienie systemu polskiego prawa spadkowego. Przedstawiono w nim m.in.: podziałi skład spadku, formy dziedziczenia, dziedziczenie gospodarstw rolnych. Czwarte wydanie zawiera nowelizację ustawy Prawo bankowe w zakresie problematyki dziedziczenia środków zgromadzonych na rachunku bankowym oraz ustawy o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (dziedziczenie testame

ChicaDeAyer | 2015-06-24
Na półkach: Prawo, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Niezbyt obszerna publikacja, która nie tylko nada się do powtórki materiału, ale i oswojenia się z tematyką prawa spadkowego bez uprzedniej znajomości przepisów księgi IV Kodeksu Cywilnego. Jednakże momentami autorka trochę za dużo miejsca poświęciła wywodom doktrynalnym, z których niewiele wynika - zwłaszcza gdy kończy je konkluzją, ze nie warto się w to zagłębiać.

Niezła, aczkolwiek na swej drodze spotkałam się już z lepszymi publikacjami.

ws123 | 2015-12-24
Na półkach: Prawo, Przeczytane
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Warto przeczytać gdy się prawo studiuje.

Majucha | 2016-10-17
nikoletta20 | 2016-03-20