Opisać zagładę. Holocaust w twórczości Henryka Grynberga

Seria: Monografie FNP
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego

Doskonale napisana praca poświęcona najważniejszemu wątkowi w twórczości Henryka Grynberga. Ukazuje Zagładę w aspekcie społecznym, psychologicznym, teologicznym oraz literackim. To szerokie tło uznał autor monografii za obowiązkowe w przypadku dzieł, których pojawienie się w obiegu czytelniczym uznaje za konieczne i których wymiar społeczny uważa za równie ważny, jak ich niekwestionowany wymiar artystyczny.

źródło opisu: www.fnp.org.pl

źródło okładki: www.fnp.org.pl